empr2

2018.gada 7.decembrī Liepājas Diakonijas centrs aicināja SEMPRE projekta vietējā sadarbības tīkla aktīvistus uz kārtējo tikšanos (dienas kārtība TE>). Pēc iepazīšanās, klātesošie, kuri piedalījās SEMPRE projekta noslēguma konferencē Rīgā 27.-28.11.2018., tikaicināti dalīties atsauksmēs. Tās bija ļoti pozitīvas.

Lasīt tālāk...

2018.gada 15.decembrī Liepājas Krusta baznīcas mazajā zālē, Kr. Valdemāra ielā 7, plkst. 11.00 - 14.00 darbosies Adventa tirdziņš.

Visi mīļi aicināti!

IMG 20181209 161819 1

2018.gada 28.septembrī Krusta ev. lut. baznīcas mazajā zālē notika Liepājas Diakonijas centra (LDC) rīkota apaļā galda diskusija par vides pieejamību Liepājā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām (atskats TE>). Atbildi uz LDC atbalsta grupas nosūtīto vēstuli par vides pieejamības problēmām sniedzis Latvijas Republikas tiesībsargs. Dokumenti pielikumā.

Liepājas Diakonijas centrs aicina uz SEMPRE projekta vietējā sadarbības tīkla tikšanos, kas notiks piektdien, 7.decembrī, plkst.11.00, Krusta ev. lut. baznīcas mazajā zālē, Kr. Valdemāra ielā 7, Liepājā. Lūgums apstiprināt savu piedalīšanos e-pastā: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai telefoniski: 26805090 Karīna Krieviņa. Tikšanās dienas kārtība - pielikumā.

Pielikums:
Download this file (VST 07.12.2018..pdf)VST 07.12.2018..pdf

svece

 Marka evaņģēlijs 12,1-8

 Mīļā draudze!

 Ne vienmēr tas, kas mums liekas liels un svarīgs, iztur laika pārbaudi. Vienu brīdi mēs ejam uz  “urrā”,  nākamajā - “pa burbuli”. Evaņģēlists Marks stāsta, kā mācekļi ar apbrīnu skatījās uz Jeruzalemes templi, uz tās akmeņiem un ēkām, bet Jēzus norāda uz pilnīgi ko citu. Turpinājums TE>

Muzib

 2018.gada 25.novembrī Mūžības svētdienā Krusta draudze dievkalpojumā aizlūdza par tās mirušajiem mācītājiem, kā arī citiem draudzes locekļiem un saviem tuviniekiem, aizdedzot sveces Mūžības vainagā un veltot tiem dziedājumu

 Svētruna vēstīja par Lācara uzmodināšanu no mirušiem, atgādinot Jēzus uzvaru pār nāvi. 

2018.gada 11.novembrī atzīmējot Lāčplēša dienu, Liepājas Krusta ev. lut. draudzes dievkalpojumā mācītāja Mārtiņa Urdzes sprediķī dzirdējām pārdomas par Jēzus attieksmi pret atraitni, kura, kā Bībele vēsta, templim ziedoja visus savus nelielos līdzekļus. Pārdomas pauda iedrošinājumu uzticēties Jēzum ik brīdi, līdzīgi pieminētajai atraitnei. Pēc dievkalpojuma sveicām mācītāju vārda dienā (10.11.). Sadraudzībā klātesošie pastāstīja, kā katrs šajā laikā jūtas. Dziesmu no sava repertuāra izpildīja reperis Romka. Draudzes seniors Viesturs sacīja, ka mūsdienās varētu vēlēties tautā vairāk patriotisma. Klātesošie pateicās čellistam Nilam par iedvesmojošo muzicēšanu svētku dievkalpojumā.

specin s2018.gada 25. un 26. oktobrī Liepājas Diakonijas centrs SEMPRE projekta ietvaros rīkoja Spēcināšanas semināra kārtējās nodarbības.

Tās vadīja Mārtiņš Urdze un Karīna Krieviņa pēc Dānijas augstskolas pasniedzējas Gundijas Šrēteres Johansenas (Gundi Schrötter Johannsen) ieteikumiem. Semināra pirmās dienas uzsvars - uz atbalsta grupām cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Liepājas reģionā. 

Lasīt tālāk...

IMG 20181006 1246092018.gada 6.oktobrī Liepājas Diakonijas centra rīkotie ikgadējie Ābolsvētki notika 10.reizi. Kā arvien apmeklētāji varēja iegādāties tuvāko zemneku saimniecību ziedotos augļus un dārzeņus. Lai apmeklētājus iepriecinātu, notika radoši pasākumi un loterija. Darbojās kafejnīca, kur neiztrūka pašcepti ābolrauši. Gaisotne bija draudzīga, darbīga un pacilāta.

Lasīt tālāk...

IMG 20180930 173054

2018.gada rudenī Liepājas Krusta evaņģēliski luteriskā draudze atzīmēja lielu notikumu - 90.jubileju kopš savas pastāvēšanas. 29.septembrī svinību ietvaros draudze organizēja braucienu uz Rīgas Zooloģisko dārzu. 30.septembrī Krusta baznīcā notika svētku dievkalpojums. Savukārt 10.oktobrī jūrmalā pie pieminekļa norisinājās futbola mačs starp Liepājas Krusta draudzi un Liepājas Apvienoto Metodistu draudzi. 

Lasīt tālāk...

IMG 20180928 1313202018.gada 28.septembrī Liepājas Diakonijas centrs (LDC) Krusta ev. lut. baznīcas mazajā zālē rīkoja apaļā galda diskusiju par vides pieejamību Liepājā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Atsaucoties uz LDC atbalsta grupas iepriekš nosūtīto vēstuli (pielikumā drīz) par problēmām, diskusijā piedalījās Liepājas pašvaldības deputāti, Sociālais dienests, Būvvaldes, Komunālās pārvaldes vadītāji u.c..

Lasīt tālāk...

dr8 2018.gada 9.septembrī Liepājas Krusta ev. lut. draudzes dievkalpojumā mācītāja Mārtiņa Urdzes sprediķis bija par žēlsirdību. Pēc tam draudze sveica mācītāju Mārtiņu dzimšanas dienā (dzim. 27.augustā). Lai sadraudzība pēc dievkalpojuma, kā arvien, būtu saturīga un organizēta, šoreiz nelielu vadību uzņēmās Megija un Mārtiņš Krieviņi. Megija vēlējās, lai pirms pasākuma kopā Dievam veltām "Pateicību pienesam" dziedājumu, bet tie, kuri šo dziesmu vēl nezina, varēja iemācīties. Pēc tam, baudot tēju, kafiju un cienastus, Megija un Mārtiņš ikvienu aicināja pastāstīt, kas labs piedzīvots iepriekšējā nedēļā vai dalīties pārdomās par tās dienas sprediķa tēmu. Sadraudzības noslēgumā trūcīgākiem apmeklētājiem tika izdalīta dievkalpojumā saziedotā pārtika. Arī turpmāk rūpes par sadraudzības pasākumu saturīgu norisi uzņemsies kāds no draudzes aktīvistiem.

2018.gada 10. augustā Liepājas Diakonijas centrs rīkoja SEMPRE projekta kārtējo vietējā sadarbības tīkla tikšanos (dienas kārtību sk. ielūgumā TE>), kas notika Liepājas Krusta ev. lut. baznīcas mazajā zālē. Pēc dalībnieku iepazīšanās, Mārtiņš Urdze sniedza klausītājiem SEMPRE projekta aktuālo informāciju.

Lasīt tālāk...

dr51 2018.gada 12.augustā Liepājas Krusta evaņģēliski luteriskās draudzes dievkalpojumā, atsaucoties ielūgumam, viesojās LELBāL Latvijas iecirkņa prāvests Kārlis Žols. Sadraudzībā pēc dievkalpojuma viņš īsumā komentēja pašreizējo situāciju draudzes un LELBāL starpā, paužot LELBāL virsvaldes nostāju un sapratni pret draudzi. Neskatoties uz draudzes un LELBāL viedokļu šķelšanos, LELBāL ir gatava vajadzības gadījumā atbalstīt draudzi arī praktiski. Organizācijai ir svarīga ikviena draudze, ikviens cilvēks un mūsu dārgā Latvija. To apstiprina gan arhibīskape Lauma Zušēvica, gan viņš. K. Žols ieskicējLELBāL ieceres turpmākai s darbībai šajā valstī un atbildēja uz klātesošo jautājumiem. Arī LELBāL draudžu dievkalpojumi ir apmeklēti. Viņam Rīgā ir radusies interesentu kopa, kaapmeklē meditāciju vakarus, kuros tiek apskatīti dādi kristīgi jautājumi un prakse. Domubiedru kopapsver iespēju dibināt draudzi. Tikšanās noslēgumā ielūdzām prāvestu K. Žolu uz Liepājas Krusta ev. lut. draudzes  90.jubilejasvinībām, kam viņš arī laipni atsaucās.

dr1

2018.gada 5.augustā notika Liepājas Krusta evaņģēliski luteriskās draudzes (turpmāk - draudze) ārkārtas kopsapulce, kuras dienas kārtība (sk. pielikumāsavlaicīgi draudzes locekļiem tika izziņota. Sapulces sākumā draudzes mācītājs Mārtiņš Urdze informēja par pašreizējo situāciju tiesvedībā ar LELB par draudzes īpašumiem un par attiecībām ar LELBāL - ka no draudzes puses noteiktos jautājumos tās ir nogaidošas, draudze pagaidām nepiedalās LELBāL kopēju lēmumu pieņemšanā līdz būtisku jautājumu noskaidrošanai, bet ticības jautājumos attiecības turpinās kristīgā sadraudzībā. 

Lasīt tālāk...

logotips3

Liepājas Diakonijas centrs aicina uz SEMPRE projektvietējā sadarbības tīkla tikšanos, kas notiks piektdien, 10. augustā, plkst.  11.00, Liepājas Krusta ev. lut. baznīcas mazajā zālē, Kr.  Valdemāra ielā 7. Plānoto dienas kārtību un citu informāciju sk. pielikumā.

Pielikums:
Download this file (Ielūgums VST-2.pdf)Ielūgums VST-2.pdf