aktion mensch

"Mājas - cilvēkiem ar īpašām vajadzībām" ir Liepājas Diakonijas centra projekts. Atbalstītāji: Vācu fonds "Aktion Mensch" un Šlēsvigas-Holštainas Diakonija. Projekta mērķis ir dot iespēju cilvēkiem ar īpašām vajadzībām dzīvot pašnoteiktu un patstāvīgu dzīvi. Projekta realizācijas laiks: 01.04.2018 - 31.03.2021. Kopīgais finansējums - 63.000 EUR.

Kā informēja LDC Dienas centra atbildīgā Zigrīda Ābele, maija otrajā pusē, ievērojot piesardzības pasākumus pret Covid-19, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām (Cīv) atsākās tās nodarbības, kurās ir mazāk dalībnieku.

Lasīt tālāk ...

Kamēr projekta "Mājas - cilvēkiem ar īpašām vajadzībām" (Cīv) klātienes aktivitātes, ar Covid-19 saistīto ierobežojumu dēļ, nenotika, lūdzām vienu no projekta dalībniecēm - Marutu Šternu (ratiņniece) pastāstīt, kā viņa jutās pa šo laiku un kā viņai gājis.

M. Šterna atzina, ka jutusies ļoti slikti, bijusi depresijā. Tā kā viņa dzīvo Karostas sociālajā dzīvojamā mājā, Liepājā, tur pat neesot ar ko parunāt, jo gadu starpībar citiem mājas iedzīvotājiem ir diezgan liela, gados vecākajiem ir pilnīgi citas intereses.

Lasīt tālāk ...

Plakāts VESELĪBAS ISTABA1

Pielikumā - plakāts izdrukai.

 

Informē: K. Krieviņa. Afišas autore: H. Mazure.

Daudziem cilvēkiem ir bailes no nākotnes. No tā, kas sagaida mūža nogalē, ja viņi būs slimi, trūcīgi, palikuši vieni bez citu cilvēku atbalsta. Vai tiešām vienīgā alternatīva ir aprūpes centrs? Šis jautājums aktualizēts Liepājas Diakonijas centrā.

“Tā mēs sākām domāt, ko no savas puses varam darīt, lai nebūtu šīs bezcerības sajūtas,” saka Liepājas Diakonijas centra vadītājs Mārtiņš Urdze, skaidrojot, kā dzimusi iecere par dzīvojamās mājas izveidi vientuļiem cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un pensionāriem. Tas nebūtu pansionāta tipa nams, bet gan māja, kurā zem viena jumta dzīvotu kā cilvēki ar īpašām vajadzībām, tā arī veseli ļaudis, cits citam palīdzot. Vairāk liepajniekiem.lv  TE>

Līdz šodienai uz Liepājas Diakonijas centrs (LDC) un citu organizāciju 13.11.2019. sagatavoto Rezolūciju> par mājaprūpi saņemtas atbildes (pielikumā) no šādām personām: Laumas Zušēvicas, LELBāL; LR Saeimas Sociālo un darbu lietu komisijas; Valsts kancelejas; OECD; LR Tiesībsarga; LR Finanšu ministrijas; LR Labklājības ministrijas; LV Prezidenta kancelejas; Liepājas pilsētas Domes Sociālā dienesta. 

LDC kopsavilkums un atbilde uz saņemto - drīzumā.

Konf

 

2019. gada 8. novembrī Liepājas Diakonijas centrs, projekta "Mājas – cilvēkiem ar īpašām vajadzībām" ietvaros, rīkoja konferenci "Slimu un gulošu cilvēku aprūpe mājās" (programma). Konferences sākumā katrs dalījās ar neiepriecinošiem piemēriem aprūpes jautājumos no savas dzīves. Tos uzklausīja Liepājas pašvaldības pārstāvji: Gunārs Ansiņš, Didzis Jēriņš, Ludmila Rjazanova u.c. 

Lasīt tālāk ...

Bezmaksas nodarbība piederīgajiem, kas kopj gulošu cilvēku ar īpašām vajadzībām, notiks Liepājas Krusta ev. lut. baznīcas mazajā zālē, K. Valdemāra ielā 7 vai LDC, F. Brīvzemnieka 54, ceturtdien, 05.12.2019. plkst. 18.00-20.00. Noslēgums.

 

Apmācību programma:

APMĀCĪBU PROGRAMMA

Pasākums notiek projekta "Mājas - cilvēkiem ar īpašām vajadzībām" ietvaros.

Info: F.Kovaļišins, afiša: H.Mazure

2019. gada 8. novembrī Liepājas Krusta evaņģēliski luteriskajā baznīcā notika Liepājas Diakonijas centra rīkotā konference “Slimu un gulošu cilvēku aprūpe mājās”. Konferencē piedalījās pārstāvji no nevalstiskajām organizācijām, Liepājas pilsētas Domes deputāti, sociālās un veselības nozares speciālisti un eksperti, aprūpējamo cilvēku piederīgie, kā arī cilvēki ar īpašām vajadzībām, kas iesaistās Liepājas Diakonijas centra nodarbībās. Konferences mērķis bija izvērtēt situāciju mājaprūpē un kopīgi meklēt risinājumus, kā to uzlabot. Rezolūciju parakstījušas divpadsmit nevalstiskās un reliģiskās organizācijas.

Liepājas Diakonijas centrs īsteno nevalstisko organizāciju sociālās iekļaušanas veicināšanas projektu "Talantu darbnīca 2019". Tā ietvaros notiek dažādas rokdarbu nodarbības cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Vēl kādiem interesentiem ir iespēja pievienoties un apgūt jaunas prasmes, atrast domubiedrus un papildināt rudenīgā laika nokrāsas ar saviem - košiem un daudzveidīgiem rokdarbiem. Interesenti laipni aicināti pieteikties Liepājas Diakonijas centrā, Fr. Brīvzemnieka ielā 54, pie Zigrīdas Ābeles, tālr. 27762182. Nodarbību grafiks 2019. gada novembra mēnesim - pielikumā.

Liepājas Diakonijas centrs (LDC) ielūdz visus interesentus uz konferenci par tēmu "Slimu un gulošu cilvēku aprūpe mājās", kas notiks Liepājas Krusta ev. lut. baznīcā, K. Valdemāra ielā 7, piektdien, 2019.gada 8. novembrī.

LDC projekta “Mājas - cilvēkiem ar īpašām vajadzībām” ietvaros pirmajā pusgadā ir organizējis trīs iedzīvotāju kopsapulces Liepājas pilsētas mikrorajonos. Viena no sāpīgākajām problēmām, ar ko saskārāmies, bija nepietiekošs atbalsts piederīgajiem, kas aprūpē kādu gulošu vai smagi slimu cilvēku mājās.

Konferences mērķis: izvērtēt situāciju un kopīgi meklēt risinājumus. Programma pielikumā.

Lūdzam apstiprināt savu dalību piesakoties pie mūsu darbinieces Zigrīdas Ābeles, mob. 27762182, vēlākais divas dienas pirms pasākuma.

diak3 

2019. gada 27. septembrī Liepājas Diakonijas centrs (LDC), projekta "Mājas – cilvēkiem ar īpašām vajadzībām" ietvaros, rīkoja konferenci par tēmu "Vides (ne-)pieejamība Liepājā 2019". Programma TE>. Sākumā Liepājas pašvaldības izpilddirektora vietnieks būvniecības jautājumos Didzis Jēriņš sniedza informāciju par to, kā cilvēkiem ar īp. vaj. pilsētā labāk pārvietoties pašreizējos apstākļos. 

Lasīt tālāk ...

Liepājas Diakonijas centrs projekta "Mājas – cilvēkiem ar īpašām vajadzībām" ietvaros pirmajā pusgadā ir organizējis trīs iedzīvotāju kopsapulces Liepājas pilsētas mikrorajonos. Tajās izteiktos priekšlikumus, vajadzības un sūdzības sk. TE> 

Lai tos tuvāk apspriestu un izvērtētu, meklējot kopīgus risinājumus, mēs rīkosim divus pasākumus, kas notiks Liepājas Krusta ev. lut. baznīcā, Kr. Valdemāra ielā 7:

piektdien, 27. septembrī plkst. 11.00 – 14.00 par tēmu Vides (ne-)pieejamība Liepājā 2019,

piektdien, 8. novembrī  plkst. 11.00 – 15.00 par tēmu Slimu un gulošu cilvēku aprūpe mājās.

 

Ielūgumus uz pasākumiem u.c. informāciju sk. pielikumā.

Liepājas Diakonijas centrs, vācu fonda "Aktion Mensch" atbalstītā projekta “Mājas – cilvēkiem ar īpašām vajadzībām” ietvaros, 2019.gada pirmajā pusgadā rīkoja trīs iedzīvotāju kopsapulces dažādos Liepājas pilsētas mikrorajonos – Laumas mikrorajonā, Zaļā birzē un Jaunliepājā. Apkopojums par galvenajām problēmām - pielikumā.

Mīļie draugi!

2019. gada 25. augustā Liepājas Krusta draudzē, Kr. Valdemāra ielā 7, notiks dievkalpojums, kurā sludinās mācītāja (emeritus) Gita Putce. Šī dievkalpojuma laikā tiks vākts ziedojums liepājnieces Jeļenas Novikovas dēla vajadzībām. Zēns pārvietojas ratiņkrēslā, un ir nepieciešams uzbūvēt pacēlāju, lai bez problēmām varētu iekļūt un izkļūt no mājas (par problēmu uzzinājām TE>). Daļu no nepieciešamās summas segs pašvaldība, bet viena daļa Jeļenai jārod pašai. Palīdzēsim!
Esiet mīļi gaidīti dievkalpojumā 25.augustā plkst. 15.00, kur būs iespēja ziedot šim projektam. Katrs mazumiņš ir no svara! Būsim atsaucīgi!
Ja nevarat ierasties uz dievkalpojumu, savu ziedojumu varat pārskaitīt uz Jeļenas kontu: LV24HABA0551006277522.

Cieņā,
Liepājas Krusta ev. lut. draudzes valde
un rakstvedis Fēlikss Kovaļišins

Tālr. 26778690

e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Atsaucoties uz LR Valsts prezidenta kancelejas aicinājumu - arī turpmāk aktīvi iesaistīties un veidot ar Saeimu un Ministru kabinetu un nozaru ministrijām kā politikas īstenotājiem uz sadarbību vērstu dialogu (sk. Latvijas Valsts Prezidenta kanceleja “Liepājas Diakonijas centrs” (LDC) vadītājam Mārtiņam Urdzem 02.05.2019, Nr. 796) - LDC sniedz savu viedokli par saņemtajām atbildēm uz rezolūciju “Lemti nabadzībai? Kā izdzīvot cilvēkiem ar īpašām vajadzībām?” Pielikumā sk. iesniegumu LR valdībai, mēdijiem, sabiedrībai.