aktion mensch

"Mājas - cilvēkiem ar īpašām vajadzībām" ir Liepājas Diakonijas centra projekts. Atbalstītāji: Vācu fonds "Aktion Mensch" un Šlēsvigas-Holštainas Diakonija. Projekta mērķis ir dot iespēju cilvēkiem ar īpašām vajadzībām dzīvot pašnoteiktu un patstāvīgu dzīvi. Projekta realizācijas laiks: 01.04.2018 - 31.03.2021. Kopīgais finansējums - 63.000 EUR.

Atsaucoties uz LR Valsts prezidenta kancelejas aicinājumu - arī turpmāk aktīvi iesaistīties un veidot ar Saeimu un Ministru kabinetu un nozaru ministrijām kā politikas īstenotājiem uz sadarbību vērstu dialogu (sk. Latvijas Valsts Prezidenta kanceleja “Liepājas Diakonijas centrs” (LDC) vadītājam Mārtiņam Urdzem 02.05.2019, Nr. 796) - LDC sniedz savu viedokli par saņemtajām atbildēm uz rezolūciju “Lemti nabadzībai? Kā izdzīvot cilvēkiem ar īpašām vajadzībām?” Pielikumā sk. iesniegumu LR valdībai, mēdijiem, sabiedrībai.

Uz LDC 2019.gada 5.aprīlī konferencē "Lemti nabadzībai? Kā izdzīvot cilvēkiem ar īpašām vajadzībām?" izstrādāto rezolūciju (TE>), kas tika izsūtīta LR Valsts prezidentam, Ministru kabinetam, Finanšu ministram, Labklājības ministrei, Veselības ministrei, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājam, Tiesībsargam un Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājam, - saņemtās atbildes kopsavilkumā sk. pielikumā.

2019.gada 5.aprīlī Liepājas Diakonijas centrs (LDC) rīkoja konferenci "Lemti nabadzībai? Kā izdzīvot cilvēkiem ar īpašām vajadzībām?" ar mērķi – pievērst uzmanību tam, kā nabadzība skar cilvēku ar īpašām vajadzībām dzīves un kopīgi meklēt risinājumus. Konferencē izstrādātā rezolūcija (te>) tika izsūtīta LR Valsts prezidentam, Ministru kabinetam, Finanšu ministram,  Labklājības ministrei, Veselības ministrei, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājam, Tiesībsargam un Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājam. Saņemtāatbildes pielikumā.

Trešdien, 2019. gada 19. jūnijā no plkst. 13.00-15.00  Liepājas Diakonijas centrs organizē Jaunliepājas mikrorajona iedzīvotāju kopsapulci par tēmu “Dzīves apstākļi cilvēkiem ar īpašām vajadzībām savā mājvietā”. Pasākums notiks "House of Hope" (Cerības mājā)Rīgas ielā 67. Aicināti piedalīties Jaunliepājas mikrorajona iedzīvotāji ar īpašām vajadzībām, viņu piederīgie, draugi, atbalsta personas un citi interesenti. Pasākums notiek vācu fonda “Aktion Mensch” atbalstītā projekta “Mājas – cilvēkiem ar īpašām vajadzībām” ietvaros. Informācija par pasākumu pielikumā.

pulc1

2019.gada 14.maijā "Zaļās birzs" bibliotēkā notika Zaļās birzs mikrorajona iedzīvotāju sapulce, ko "Aktion Mensch" projekta ietvaros organizēja Liepājas Diakonijas centrs (LDC). Sapulces mērķis bija apzināt cilvēku vajadzības un problēmas; noskaidrot, kāds atbalsts nepieciešams; pārdomāt, ko var risināt ar saviem spēkiem un kā palīdzēt citiem. Pasākums sākās ar iepazīšanos, klātesošie nosauca savus vārdus. Ievada daļā par projekta jaunumiem informēja M. Urdze. 

Lasīt tālāk ...

Otrdien, 2019.gada 14. maijā no plkst. 13.00-16.30  Liepājas Diakonijas centrs organizē Zaļās birzs mikrorajona iedzīvotāju kopsapulci par tēmu “Dzīves apstākļi cilvēkiem ar īpašām vajadzībām savā mājvietā”. Pasākums notiks "Zaļās birzs" bibliotēkā, Talsu ielā 39. Aicināti piedalīties Zaļās birzs mikrorajona iedzīvotāji ar īpašām vajadzībām, viņu piederīgie, draugi, atbalsta personas un citi interesenti. Pasākums notiek vācu fonda “Aktion Mensch” atbalstītā projekta “Mājas – cilvēkiem ar īpašām vajadzībām” ietvaros. Informācija par pasākumu pielikumā.

Informāciju par pasākumu pielikumā.

Konference "Lemti nabadzībai? Kā izdzīvot cilvēkiem ar īpašām vajadzībām?" notiks 2019.gada 5.aprīlī Liepājas Krusta baznīcā, K. Valdemāra ielā 7. To rīko Liepājas Diakonijas centrs projekta "Mājas – cilvēkiem ar īpašām vajadzībām" ietvaros ar vācu fonda "Aktion Mensch" un Šlēsvigas-Holšteinas Diakonijas atbalstu. Konferences dienas kārtība un cita informācija pielikumā.

Pielikums:
Download this file (Konference.pdf)Konference.pdf

LDC1

2019.gada 2. martā Liepājas Kristīgajā bērnudārzā, Celmu ielā 4, Diakonijas centrs (LDC) organizēja Laumas mikrorajona iedzīvotāju kopsapulci par tēmu "Dzīves apstākļi cilvēkiem ar īpašām vajadzībām savā mājvietā". Bija aicināti piedalīties Laumas mikrorajona iedzīvotāji ar īpašām vajadzībām, viņu piederīgie, atbalsta personas, pašvaldības un sociālā dienesta darbinieki, kā arī citi interesenti. 

Lasīt tālāk ...

Īss apraksts.

Projekta ietvaros tiks izveidots pašpalīdzības un konsultāciju piedāvājums mājās dzīvojošiem cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un viņu piederīgajiem. Mērķis ir dot viņiem iespēju dzīvot pašnoteiktu un patstāvīgu dzīvi. Cilvēki ar īpašām vajadzībām tiks iedrošināti un spēcināti. Nepieciešamības gadījumā tiks sniegts atbalsts - kopšanā iesaistītie piederīgie saņems apmācību kursus. Projektā paredzētas arī apmācības apmēram 20 brīvprātīgajiem, kas varētu atbalstīt mērķa grupu, piemēram apmeklējot iestādes, ikdienas dzīvē vai brīvā laika pavadīšanā.

Lasīt tālāk ...