sempre

Sākot ar 21.11.2015. Liepājas Diakonijas centrs ir uzsācis līdzdarboties kā projekta partneris “Interreg Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas 2014.-2020. gadam” ietvaros notiekošajam projektam “Sociālā spēcināšana reģionos” (SEMPRE). Projekts tiek īstenots Interreg programmas 1. prioritārajā virzienā “Inovācijas spējas” 3. apakšpunkts “netehnoloģiskās inovācijas”. Liepājas Diakonijas centra kopējās plānotās projekta izmaksas sastāda EUR 116.350, ko 85% apmērā segs Eiropas strukturālo un investīciju fonda finansējums. Projekta ietvaros izveidos sadarbības tīklu ar organizācijām Liepājas pilsētā un apkārtējos novados, kas ir ieinteresētas uzlabot pieaugušo cilvēku ar invaliditāti dzīves apstākļus. Sadarbībā ar Latvijas Universitāti taps pētījums par to, kā dzīvo un strādā cilvēki ar invaliditāti trīs novados (Grobiņa, Priekule, Rucava) un Liepājā. Balstoties uz pētījumu, kopā ar cilvēkiem ar īpašām vajadzībām novados tiks realizēi trīs mikroprojekti.

Sempre logo

Interreg Baltic Sea Region oficiālā mājas lapa internetā: www.interreg-baltic.eu   

Cenu aptaujas (pielikumā) mērķis ir noskaidrot piedāvājumu ar zemāko cenu starptautiskā sadarbības tīkla dalībnieku ēdināšanas pakalpojumu, konkrēti - pusdienām, nodrošināšanai 8.starptautiskās tikšanās reizēkura notiks projekta laikā: no 2018.gada 12.līdz 14.septembrim no plkst. 9.30 "Libavā, Vecajā ostmalā 29, Liepājā.

Liepājas Diakonijas centrs aicina uz vietējā sadarbības tīkla tikšanos, kas notiks piektdien, 6.  aprīlī, plkst.  11.00, Liepājas Krusta ev. lut. baznīcas mazajā zālē, Kr. Valdemāra ielā 7. Lūgums apstiprināt savu piedalīšanos e-pastā: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai telefoniski: 26805090 Karīna Krieviņa. Ielūgums ar dienas kārtību izdrukājams no pielikuma. 

Pielikums:
Download this file (Ielugums.doc)Ielugums.doc

No 2018.gad14. līdz 16.martam Somijā, Vāsas pilsētā notika projekta SEMPRE 7.starptautiskā konference. Dalībniekiem bija iespēja noklausīties lekcijas par to, kāpēc sociālo pakalpojumu sniedzējiem vajadzētu atbalstīt līdzdalību un par sociālā kapitālu jomu aktīvā un veselīgā novecošanā.

Lasīt tālāk ...

Fotoattels7015

2018.gada 2.februārī Durbes kultūras namā, Skolas ielā 5, pēc INTERREG Baltijas jūras reģiona programmas atbalstītā SEMPRE projekta (Nr.#R008) ierosmes notika atbalsta biedrības cilvēkiem ar īpašām vajadzībām “Roku rokā RR” biedru tikšanās, kurā piedalījās arī projekta un Liepājas Diakonijas centra (LDC) darbinieki Mārtiņš Urdze un Karīna Krieviņa.

Lasīt tālāk ...

Fotoattels7009

2018.gada 31.janvārī Dubeņos lūgšanu kapelas telpās, Kuršu ielā 4, notika tikšanās senioriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Šīs tikšanās iniciators un vadītājs bija Andris Leimants, kas pats vada Grobiņas atbalsta grupu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām “Kopā būt”. Tikšanās mērķis bija dibināt līdzīgu atbalsta grupu Dubeņos.

Lasīt tālāk ...

Durbes kultūras nama zāli grezno veselas trīs izpušķotas eglītes. Ap galdiem sasēžas seniori, cilvēki ar īpašām vajadzībām, vairāki iebrauc ar riteņkrēsliem. Pašu spēkiem sarūpētie svētki radījuši prieka mirdzumu acīs. Ar lielu kliņģeri no ZZS ieradušies Durbes novada domes priekšsēdētājs Ojārs Petrēvics un novadnieks, Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Putra. Pašvaldības vadītājs novēl klātesošajiem veselību un prieku. E. Putra stāsta, ka nākamais gads nākot ar pozitīvām lietām: "No nodokļu reformas ieguvēji būs 99 % Latvijas iedzīvotāju." Durbes novadam esot nākotne, jo tas šobrīd Latvijā ir trešajā vietā dzimstības attiecībā pret iedzīvotāju skaitu.

Lasīt tālāk ...

Liepājas Diakonijas centrs ar INTERREG Baltijas jūras reģiona programmas atbalstu “SEMPRE” projekta (Nr. #R008)  ietvaros uzaicina Jūs uz mācību semināru piektdien, 8. decembrī, plkst. 10.00 Liepājas  Krusta baznīcas mazajā zālē, Kr.  Valdemāra ielā 7. Informācija par semināru - pielikumā.

21. novembrī Liepājas Diakonijas centrā notika INTERREG Baltijas jūras reģiona programmas atbalstītā SEMPRE projekta (Nr.#R008) reģionālā sadarbības tīkla dalībnieku darba grupas tikšanās, kurā piedalījās sadarbības partneri no Grobiņas atbalsta grupas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām “Kopā būt”, Latvijas Sarkanā Krusta Grobiņas nodaļas, Grobiņas evaņģēliski luteriskās draudzes diakonijas, Durbes atbalsta grupas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, Liepājas pilsētas domes un Liepājas Diakonijas centra.

Lasīt tālāk ...

Sempre1

22. novembrī Rīgā projekta “SEMPRE”, ko atbalsta INTERREG Baltijas jūras reģiona programma, ietvaros notika darba seminārs “Sociālā spēcināšana reģionos”, kuru rīkoja Latvijas puses sadarbības partneru darba grupa no Liepājas Diakonijas centra, Latvijas Universitātes un Vidzemes Augstskolas.

Lasīt tālāk ...

Martins

2018.gada 8.novembrī SEMPRE projekta Latvijas sadarbības partneru darba grupa no Latvijas Universitātes, Vidzemes Augstskolas un Liepājas Diakonijas centra tikās Skype, lai sagatavotos konferencei Rīgā, saskaņotu dienas kārtību un sastādītu uzaicināmo valsts struktūru un organizāciju sarakstu.

Lasīt tālāk ...

M. Urdze iepazīstina ar paveikto

No 13. līdz 15. septembrim Igaunijas galvaspilsētas Tallinas Nacionālajā bibliotēkā notika INTERREG Baltijas jūras reģiona programmas atbalstītā projekta SEMPRE vidustermiņa atklātā konference “Social Innovation un Organisational Change Challenges and Opportunities for Social Service Providers” (“Sociālās inovācijas un organizatoriskās pārmaiņas. Izaicinājumi un iespējas sociālo pakalpojumu sniedzējiem”), kā arī starptautiskā partnertikšanās.

Lasīt tālāk ...