Kā Baznīcā klājas "eņģeļiem"?

Izvēršam diakonijas darbu. Draudžu locekļi apciemo savus slimos, vājos, vecos ļaudis, palīdz viņiem.

"Nākt pie Drauga!", 2009. gada 23. decembrī laikrakstā "Kurzemes Vārds" Līvijas Leines intervija ar LELB Liepājas bīskapu P. Brūveru.

Pielikums:
Download this file (Jauniesiem_pie_mums_ir_interesanti.pdf)Nākt pie Drauga!

Jaunieši, tāpat kā visa sabiedrība, ir ļoti dažādi, un laikā, kad apkārt ir tik daudz iespēju, daļa iesaistās baznīcu draudžu sarīkojumos. Kāpēc jaunietis iet uz baznīcu un ko viņš tur var darīt?

2010. gada 6. maijā laikraksta "Kurzemes Vārds" rakstā "Jauniešiem pie mums ir interesanti".

"Man ir svarīga mana Latvija!" - saruna ar Māru Apelu-Blūmiņu un viņas vīru Volfgangu Apelu no Vācijas, kuri šā gada jūlija sākumā atveda Liepājas Diakonijas centram dāvinājumu – deviņvietīgu autobusu cilvēkiem ar speciālām vajadzībām, kuri pārvietojas ratiņkrēslos, - laikraksta "Kurzemes Vārds" 2010. gada 24. jūlija numurā žurnālistes Dainas Meistares rakstā. /Piekļūt raksta elektroniskajai versijai var tikai reģistrēti laikraksta "Kurzemes Vārds" lietotāji./

Pavisam drīz Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Laiks, kam līdzi nāk tādi vārdi kā mīlestība, labestība, labdarība. Bet vai labdarība ir tikai Ziemassvētku priekšrocība?

Par to runājām ar diviem cilvēkiem, kuriem labdarība ir ikdiena, – ar Liepājas Neredzīgo biedrības priekšsēdētāju Māri Ceiruli un Liepājas Krusta baznīcas Diakonijas līdzšinējo vadītāju Intu Putniņu, kura šos Ziemassvētkus jau sagaidīs kā Rīgas Diakonijas vadītāja.

Dienas tēma – Labdarība – ikdienai vai svētkiem?", 2006. gada 22. novembrī laikrakstā "Kurzemes Vārds" Līvijas Leines intervija ar Intu Putniņu, līdztam Diakonijas centra vadītāju, un Liepājas Neredzīgo biedrības priekšsēdētāju.

"Dāvinājums Diakonijas centram no Vācijas", Daina Meistere,"Kurzemes Vārds", 2010. gada 6.jūlijā par Vācijas dāvinājumu - deviņvietīgu autobusu cilvēkiem ar speciālām vajadzībām, kuru uz Liepāju atveda Māra Apela-Blūmiņa ar vīru Volfgangu Apelu no Vācijas.

KARĪNA KRIEVIŅA nav no tiem cilvēkiem, kuri tiecas pēc publicitātes. Tieši otrādi – vairāk nekā piecpadsmit gadu darbodamās Liepājas Diakonijas centrā, viņa pasvešu ienācēju, arī preses cilvēku priekšā, centusies radīt it kā otrā, trešā, pat ceturtā plāna spēlētājas tēlu. Bet nu "LNT" labestības akcijā "Ziemassvētku brīnums" viņa un viņas ģimene nolikta uz skatuves.

2007. gada 15. decembrī laikrakstā 2007. gada 15. decembrī laikrakstā "Kurzemes Vārds" Līvijas Leines rakstā" "Ziemassvētku brīnuma starojumā".

Pēdējā laikā, kad atkal daudziem kļuvis aktuāls jautājums, kā izdzīvot, arvien biežāk tiek meklētas to namu durvis, aiz kurām iespējams saņemt palīdzību. Kaut minimālu. Kaut vai tikai apģērbu. Jo arvien vairāk kļūst to cilvēku, kam nekam vairāk kā ikdienas maizītei nepietiek.

2009. gada 18. februārī laikrakstā "Kurzemes Vārds" Līvijas Leines raksts "Palīdzība. Kur to saņemt?"

s– Ar kādiem vārdiem jārunā ar cilvēku, lai viņš noticētu, ka Dievs palīdzēs?

– Es, protams, nevaru apzvērēt, ka visas mūsu baznīcas reaģēs uz šodienas situāciju, ka neturpinās darboties tā, it kā nekas nebūtu noticis. Mums visiem ir jāmainās, visiem ir jāpārvērtē savas prioritātes. Es varu tikai aicināt nepadoties. Meklēt Dieva tuvību gan cilvēkos, gan personīgi.

2009. gada 11. aprīlī laikrakstā "Kurzemes Vārds" Līvijas Leines intervija ar mācītāju Mārtiņu Urdzi "Lieldienas norauj maskas". /Piekļūt raksta elektroniskajai versijai var tikai reģistrēti laikraksta "Kurzemes Vārds" lietotāji/.

Lieldienas norauj maskas