Galvenais, lai iemācītais noder sadzīvē

esf16

 

Kokapstrādes pamatu nodarbībās mazāk runu, vairāk rosības. Pasniedzējs Aivars Kleins sniedz nelielu ieskatu tajās. „Darbs ar koku nav tikai tehnisks, koks vispirms ir jāiepazīst, jāizjūt,” viņš stāsta. „Latvijā, pateicoties šai mūsu dabas bagātībai, tas šķiet īpaši svarīgi. 

 

Nodarbību dalībniekiem ir iespējas mācīties apstrādāt dažādus materiālus – gan cietākus, gan mīkstākus – dažādās tehnikās. Jau nedaudz apgūts darbs ar osi, kļavu u.c. Kādā no iepriekšējām reizēm zāģējām detaļas no finiera. Labi, ka jaunās prasmes cilvēki var pielietot arī praktiski – piemēram, audējām, šī projekta ietvaros, bija nepieciešami koka rāmīši, kurus izgatavojām u.tml.

 

esf15  

Uz savu biznesu pēc programmas apgūšanas šajā nozarē mūsdienu konkurences apstākļos grūti cerēt. Galvenais, lai iemācītais vispirms noder katram sadzīvē. Projekta gaitā plānots izgatavot gaļas dēlīti, ķeblīti u.c. Pašlaik, vairāku nodarbību garumā, top kokgriezumi. Katrs dalībnieks ir izvēlējies vienu elementu no „Latvju rakstiem”, kas pēc izgriešanas tiek apstrādāts – slīpēts, tonēts. Pozitīvi, ka projekts paredz arī elektrisko rokas instrumentu iegādi, tas paplašina apmācību iespējas jau profesionālākā līmenī.” 

 

esf17

 Attēlā (no kreisās puses) A. Meija un N. Strēlis

Nedaudz par sevi un savu darbību pastāsta arī daži no kokapstrādes grupas dalībniekiem. Pēteris Aukspuls par projektu uzzinājis Jauniešu dienas centrā, kur viņš jau iepriekš interesējies par visu, kas saistās ar koku. Normundam Strēlim tāpat šeit nav pirmā iepazīšanās ar koku. Ciešā saskarē ar tā apstrādi viņš bijis četrus gadus, mācoties Aizputē. Arī Andrejam Meijam ļoti patīk šī nodarbošanās. Līdztekus tai viņš izvēlējies vēl vienu projekta piedāvāto iespēju – mehānisko palīglīdzekļu apkopes un remonta apguvi. Valentīnu Skudi uz nodarbībām aicinājis Liepājas Diakonijas centra vadītājs Mārtiņš Urdze, un V. Skude arī ir apmierināts ar dalību tajās.

 

Publicēts 2012. gada 31. jūlijā.

 

 attls1

 

Sākot ar 01. 01. 2012. Liepājas Diakonijas centrs ir uzsācis Eiropas Sociālā fonda projektu “Sociālās rehabilitācijas programmu izstrāde un ieviešana Liepājas Diakonijas centrā.” (Nr.1DP/1.4.1.2.4/11/APIA/NVA/138). Projekts tiek īstenots darbības programmas “Cilvēkresursi un nodarbinātība” papildinājuma 1.4.1.2.4. apakšaktivitātes „Sociālās rehabilitācijas un institūcijām alternatīvu sociālās aprūpes pakalpojumu attīstība reģionos” otrās kārtas ietvaros.