2 x 2 kokapstrādē

janas_004

Laiks skrien, jo līdz šī projekta noslēgumam palicis salīdzinoši nedaudz, tāpēc aicinām tā dalībniekus atskatīties uz veikumu.

 

janas_003

 

Kokapstrādes pamatu pasniedzējs Aivars Kleins stāsta, ka otrajā apmācību grupā darbojas arī sievietes. Viņas mācās ar lielu interesi un uzcītību. Tā kā programma ir paredzēta dažādu iemaņu apgūšanai, ikviens var izvēlēties sev atbilstošāko. Katru aizrauj kaut kas cits. Piemēram, Tatjanai patīk izzāģēt ar rotzāģi koka figūriņas. 

Visi programmā paredzētie mācību uzdevumi ir blīvi saspiesti laikā, līdz ar to ir iespēja tikai ‘izskriet’ tiem cauri, katram uzdevumam veltot pa vienam vingrinājumam. Tiek sākts ar rotzāģi, kā skolā. Fiziski tas nav grūti. Svarīgi ir ieaudzināt precizitāti. Tāpat – izjust koku uz griešanu, ko var, piemēram, izgatavojot vārpstu kopijas. Gaļas dēlīši tiek gatavoti no kļavas, ķeblīši – no skujkoka. Ja salīdzina ar matemātiku, tad tas, kas šeit tiek apgūts, ir 2 x 2. Ievadot kokapstrādē no A, tikt līdz Z neizdosies. Tā kā projekta dalībnieki mācās ar interesi, zināšanu apguve noris bez sarežģījumiem. Liels pluss laba darba rezultāta sasniegšanai un plašāku iemaņu apgūšanai ir projekta ietvaros rastā iespēja iegādāties rokas instrumentus. Apmācību dalībnieki ir ļoti atsaucīgi un darboties griboši, bet reizē arī diezgan emocionāli, ja kaut kas uzreiz neizdodas kā iecerēts. Jācenšas šādas situācijas psiholoģiski nolīdzināt. 

janas_004

Pasniedzējs uzskata, ka turpināt darbošanos kokapstrādē pēc projekta noslēguma šiem cilvēkiem būs grūti vai gandrīz neiespējami. Lai to varētu, jābūt pieprasījumam pēc produkcijas, kā arī gaišiem, uzņēmīgiem atbalstītājiem, kas palīdz to realizēt. Ar finansiālu rentabilitāti šajā jomā pašreizējos ekonomiskajos apstākļos var nerēķināties. Varbūt vērts padomāt par kādu jaunu projektu, jo cilvēki labprāt vēlētos apgūto pilnveidot. Citādi šī nodarbe viņiem iespēju robežās varēs noderēt tikai kā brīvā laika kavēklis, vēl varbūt viņi varētu piedalīties arī kādos restaurācijas darbos pie konkrētām apstrādes operācijām, kuras ir pa spēkam cilvēkiem gados un tiem, kam ir kustību traucējumi.

Publicēts 31. 03. 2013.

 

attls1

 

Sākot ar 01. 01. 2012. Liepājas Diakonijas centrs ir uzsācis Eiropas Sociālā fonda projektu “Sociālās rehabilitācijas programmu izstrāde un ieviešana Liepājas Diakonijas centrā.” (Nr.1DP/1.4.1.2.4/11/APIA/NVA/138). Projekts tiek īstenots darbības programmas “Cilvēkresursi un nodarbinātība” papildinājuma 1.4.1.2.4. apakšaktivitātes „Sociālās rehabilitācijas un institūcijām alternatīvu sociālās aprūpes pakalpojumu attīstība reģionos” otrās kārtas ietvaros.