Ābolsvētki 2016

kirbisi

             Didža Audera fotokolāža

Tradicionālie Ābolsvētki, labdarības pasākums, kuru ik gadus oktobra sākumā Liepājas Diakonijas centrs organizē sadarbībā ar apkārtnes zemniekiem un rokdarbniekiem, arī šogad, 8.oktobra sestdienā, noritēja darbīgā, pacilātā gaisotnē. Tie sākās ar svētbrīdi Liepājas Krusta baznīcā. Apmeklētājus priecēja muzikālie un cirka priekšnesumi, notika spēles, sacensības, nodarbības bērniem, izsole, loterija u.c. Darbojās kafejnīca. Pasākums noslēdzās ar sadraudzības mielastu.

Dāsni savu produkciju Ābolsvētkiem veltīja līdz 70 zemnieku saimniecību. Ziedojumi pasākumā tika vākti, lai sniegtu palīdzību Ukrainai. 

 PA080169

Karīna Krieviņa ar dēlu Mārtiņu atklāj Ābolsvētku izsoli. “Kā pirmais tiek izsolīts ābols no paradīzes dārza…,”  jokojot paziņo Karīna.

  

Tradicionālie Ābolsvētki, labdarības pasākums, kuru ik gadus oktobrī Liepājas Diakonijas centrs (LDC) organizē sadarbībā ar Liepājas apkārtnes zemniekiem un rokdarbniekiem, arī šogad, 8.oktobra sestdienā, noritēja darbīgā (programmu sk. te>), pacilātā gaisotnē.

Pasākums sākās ar svētbrīdi Liepājas Krusta baznīcā, ko vadīja māc. Mārtiņš Urdze. Gan svētku organizētājus, gan apmeklētājus atkal priecēja jauki un sirsnīgi priekšnesumi – Nīcas etnogrāfiskā ansambļa, cirka studijas “Beztemats” un repera Romkas uzstāšanās.

PA080166

Dzied Nīcas etnogrāfiskā ansambļa dalībniece, Krusta draudzes locekle Velta Maļika (no labās puses) ar kolēģi.

  

Notika nodarbības bērniem, novusa un dambretes sacensības u.c.

PA080155

Par Ābolsvētku neatņemamu  sastāvdaļu kļuvusi atraktīvā izsole. 

PA080172

“Šo gurķu sākuma cena ir…,” nerimstas Mārtiņš, uzturot vispārēju jautrību un atsaucību.

Par dāsnajām veltēm no zemnieku saimniecībām – augļiem, dārzeņiem un citiem labumiem ziedojumi tika vākti, lai sniegtu palīdzību Ukrainai.

PA080146

Produkciju no apkaimes zemnieku saimniecībām palīdzēja sagādāt Diakonijas kontaktu – konsultāciju centra vadītāja Zigrīda Ābele un Krusta draudzes priekšniece Anita Rupeika. Atskatoties uz paveikto, Z. Ābele saka, ka gadu gaitā izveidojusies laba komanda, kas organizē šos svētkus. Katrs zina savu uzdevumu. 

PA080140

“…un noteikti paņemiet kādu rozīti,” naskos ziedotājus mudina Arita Ķunķe, kļavlapu rotājumu darinātāja.

Atsaucība bija ļoti laba, arī šogad ar savu ražu dalījās līdz 70 zemnieku saimniecībām. 

PA080152

 “Lūdzu!” produkciju palīdz realizēt Dzintra Skalde no Krusta draudzes.

PA080144

 “Mums jau iegādātais salikts somās,” apmierināti pauž apmeklētāji.

PA080150

“Tikai mani nevajadzētu bildē…” – kādu pat jāpierunā nekautrēties par savu čaklumu.

PA080151

Lai siltums – kājām un vitamīni – organismam! 

Tā kā diena bija vēsa, uz jautājumu: “Nav auksti?” M. Urdze mudināja, ka āra kafejnīcā var sasildīties ar tēju vai kafiju un baudīt ābolraušus.

PA080143

 “Tirdziņš šodien nestrādā, tādēļ varam darboties Ābolsvētku kafejnīcā,” saka viena no LDC “Domino tirdziņa” pārdevējām Agrita Šuba (otrā no labās puses).

PA080145

Atis Krieviņš gādā par svaigi izspiestu sulu. Darba pietiek visiem.

PA080147

Krusta draudzes locekle Daiga Grauduže (pirmā no labās puses) iepazīstina ar floristikas iespējām.

Kad pasākums tuvojās noslēgumam,  čaklās un dāsnās LDC atbalstītājas no Jūrmalciema sadraudzības mielastam bija sarūpējušas garšīgu zupu.

PA080157

Bez komentāriem… 

Liepājas Diakonijas centrs un Krusta draudze no sirds pateicas visiem ziedotājiem un aktīvistiem par sniegto atbalstu Ābolsvētku organizēšanai!

Vēl par šo pasākumu sk. “Kurzemes Vārds” publikācijā “Lauku labumi “Ābolsvētkos””, liepajniekiem.lv, 12.10.2016. te>