Aicinājums ziedot tehn. palīglīdzekļiem

Mūsu valsts ir nonākusi neapskaužamā situācijā. Krīzes rezultātā tā vairs nevar atrast līdzekļus elementārām lietām. Tā rezultātā cieš visvairāk tie, kuriem ienākumi ir zem iztikas minimuma un kuri bez atbalsta no sabiedrības un valsts puses nevar dzīvot, piemēram, cilvēki ar īpašām vajadzībām.

Mūsu valstī nav naudas, lai sagādātu slimniekiem pēc saslimšanas nepieciešamos palīglīdzekļus (pēc insulta, pēc endoprotezēšanas u.c.).

 

Mūsu valstī nav naudas, lai atmaksātu protēzi sievietēm, kuras ir saslimušas ar krūts vēzi un nav ar trūcīgo statusu.

 

Mūsu valstī nav naudas, lai mazinātu rindas uz tehniskiem palīglīdzekļiem, piemēram ortopēdiskiem apaviem, uz kuriem pašlaik jāgaida 2 gadi un vairāk.

 

Tas, ka valsts neatmaksā daudzus rehabilitācijas pasākumus cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un nenodrošina savlaicīgi ar tehniskiem palīglīdzekļiem, nozīmē, ka lielai daļai cilvēku ar īpašām vajadzībām tiek liegta iespēja atgriezties normālā dzīvē. Cilvēki ar īpašām vajadzībām spiesti uzturēties savās mājās vai pat tikai gultā, tie nevar strādāt vai piedalīties sabiedriskā dzīvē. Daudzi ieslīgst depresijā, rodas papildus komplikācijas. Tāpēc daudzas medicīniskas procedūras zaudē savu jēgu, jo, ko tas dod, ja cilvēkam tiek veikta dārga operācija, bet pēc tam neseko attiecīga aprūpe.

 

Mēs esam noguruši no politiķu un Labklājības Ministrijas ierēdņu vienīgo argumentu, kāpēc nevar risināt situāciju: “Mums nav naudas”. Faktiski Labklājības Ministrija ir “nabadzības” ministrija, kas pārvalda tautas nabadzību un kur nav skaidrības, pēc kādiem kritērijiem tiek griezts un taupīts.

 

Mēs vēlamies izrādīt pilsonisku iniciatīvu un aicinām ziedot Labklājības Ministrijai, lai tā varētu nodrošināt nepieciešamos palīglīdzekļus cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Tomēr izrādās, ka nav iespējams pārskaitīt ziedojumus Labklājības Ministrijai un ka valsts iestādes nemaz nav tiesīgas tos saņemt.

 

Šī situācija ir absurda. Valsts vara pat teorētiski neparedz iespēju, ka pilsoņi varētu brīvprātīgi atvēlēt līdzekļus tās uzdevumu īstenošanai. Lūdzu zvaniet uz Labklājības Ministriju un jautājiet, kā Jūs varat ziedot. Vai tiešām mums vajadzēs nodot savus ziedojumus deputātiem personīgi?

 

Pateicamies ikvienam, kas nav vienaldzīgs un ir ar mieru dot kaut vai mazu ziedojumu.

Uzsaukumu atbalsta:

Liepājas Diakonijas centrs

Liepājas Invalīdu kultūras klubs “Draugs”

Apeirons – invalīdu un viņu draugu apvienība

Latvijas Invalīdu biedrība

Biedrība Cerība. Ticība. Mīlestība

Latvijas Multiplās sklerozes asociācija Liepājas nodaļa

Liepājas Diabēta biedrība

Kaulu, locītavu un saistaudu slimnieku biedrības Liepājas nodaļa

Mērsraga invalīdu atbalsta centrs

 

Liepāja, 2011. gadā 27. jūnijs

Pielikumā Ar apaļā galda diskusiju (25.02.2011.) par rezolūcijas “Veselības aprūpe cilvēkiem ar īpašām vajadzībām” saistīts dokuments)