Par apmācību “Lēti, garšīgi un veselīgi” pirmo nodarbību

celer

 

“Cilvēks nevar labi padomāt, mīlēt vai gulēt, ja nav pilnvērtīgi paēdis.”
/angļu rakstniece Virdžīnija Vulfa/

Platiem soļiem jau atsteidzies oktobris. Ir pienācis laiks kaut ko jaunu iemācīties. Kāpēc lai šis nebūtu īstais brīdis mainīt savus ēšanas paradumus? Tādēļ 2019.gad22.oktobrī Dunikas Jauniešu centrā uzsākām mikroprojekta “Recepšu burtnīcas” apmācību ciklu ar 1. nodarbību, kuras tēma bija “Veselīgs uzturs un tā gatavošana”. 

Iesākot nodarbību, visi izteicām savas domas par to, ko katrs sagaidām no apmācībām un vēlamies uzzināt. Tad medmāsa Alise Jēkabsone saistoši komentēja nodarbības pasniedzējas Gundegas Zemes sagatavoto prezentāciju par to, kas ir veselīgs uzturs, kādi ir tā pamatprincipi. Pārrunājām, kāpēc cilvēki vispār ēd, izpētījām uztura piramīdu. Uzzinājām, kas ir labie tauki un sliktie tauki, ar ko tie atšķiras, kā arī, kas ir alternatīva sālij, kuru nav ieteicams lietot uzturā. Klātesošo vidū izraisījās diskusijas par ūdens vai šķidruma lietošanu uzturā un tā daudzuma nepieciešamību.

Pēc aizraujošās prezentācijas par veselīgo uzturu Alise mums piedāvāja izspēlēt spēli, izdalot mums kartiņas ar dažādu produktu attēliem. Mums katram bija jāpastāsta, cik veselīgs ir “izvilktais” produkts un vai mēs to lietojam.

Vēlāk baudījām gardas un veselīgas pusdienas, kuras bija tapušas ar saimnieču Gundegas Zemes, Intas Pērkones, Ligitas Freimanes un Rasmas Kominnikas rokām. Cienastā bija cepeškrāsnī cepti kartupeļi un vistas stilbiņi ar jogurta mērcīti un lielu devu salātu. Saldajā ēdienā saņēmām ceptus ābolus ar grauzdētām auzu pārslām, dzērveni un saldējumu.

Nodarbības noslēgumā vēl katrs īsi pateicām dažus vārdus par nodarbībā uzzināto. Nodarbība liek mums pārdomāt savus ēšanas paradumus.

Uz tikšanos nākamajās reizēs, kad uzzināsim, kas ir alternatīva neveselīgiem produktiem, kā nodrošināt sev pilnvērtīgu uzturu arī ar zemiem ienākumiem un kur atrast labas receptes.

Informāciju sagatavoja projekta “SEMPRE Accelerators” Veicinātāju komandas dalībniece Maija Kāpostiņa

 

Foto: Videga Kāpostiņa

 

__________________________________________________________________________________

 SA logo

Sākot ar 01.05.2019. biedrība “Liepājas Diakonijas centrs” īsteno INTERREG V-B Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas Eiropas Strukturālo un investīciju fondu mērķa „Eiropas teritoriālā sadarbība” 2014.—2020. gada periodā projektu “SEMPRE Accelerators for Service Co-Creation (SEMPRE Accelerators)”.

Interreg logo