Ābolsvētki 2012

“Devīgi un bagāti Ābolsvētki,” par mūsu Diakonijas centra un novada zemnieku ceturto gadu pēc kārtas kopā rīkoto labdarības pasākumu, kas notika 2012.gada 6.oktobrī, saka laikraksts: “Kurzemes Vārds”.  Pasākums sākās plkst. 9.30 ar svētbrīdi Krusta baznīcā un turpinājās baznīcas dārzā ar raženu labdarības tirdziņu (par ziedojumiem), krāšņu koncertu, jautrām atrakcijām un izsoli, citām radošām aktivitātēm un sadraudzības mielastu, noslēgumā.

 

Pasākums sākās plkst. 9.30 ar svētbrīdi Krusta baznīcā. Un turpinājās baznīcas dārzā. Salīdzinoši vēsais un lietainais laiks netraucēja ļaudīm rosīties, priecāties, dziedāt, klausīties, ziedot, kā arī iegādāties rudens veltes. No 10.00 – 12.30 darbojās kafejnīca, piedāvājot pašceptus gardumus.

 

Ar krāšņu, skanīgu sveicienu klātesošo sirdis uzrunāja un sasildīja vācu kultūras biedrības ansamblis “Es war einmal….” (Reiz bija…). Viņiem sekoja jauniešu pūtēju ansamblis. Skaistu un mīļu, kā arvien, apkārtni ar savu dziedājumu darīja Liepājas bērnu un jauniešu centra ansamblis “Domiņas”. Radošu humora dzirksti un meistarīgu dziedājumu klausītājiem dāvāja etnogrāfiskais ansamblis “Dālijas”. Sirsnīgas dziesmas dziedāja arī Ainars Zēbergs. Dažādas atrakcijas bērniem piedāvāja cirks “Beztemata”. Ikvienam tika dota iespēja apgūt iemaņas žonglēšanā.

 

Interesenti varēja iegādāties Liepājas Krusta draudzes un Diakonijas avīzes “Kalpot.lv” jaunāko, 3. numuru.

 

Par īstu kulmināciju kļuva Karīnas Krieviņas un Ivara Rāta atraktīvi vadītā izsole, kur vairāksolīšanā tika piedāvāti gan lielais pašceptais lauku saldskābmaizes klaips (svars – 5 kg), gan 20 kg sverošs ķirbis, gleznas, fotoreprodukcijas u.c. skaistas, noderīgas lietas.

 

Noslēgumā notika sadraudzības mielasts un loterijas izloze. Pēc spraigajām aktivitātēm un notikumiem svaigajā gaisā garšīgais lēcu virums bija pašā laikā.

 

No sirds pateicamies visiem pasākuma organizētājiem un atbalstītājiem. Ziedot augļus, dārzeņus un citas veltes atsaucās vairāk nekā 70 saimniecību. Iegūtos līdzekļus paredzēts izlietot par labu Diakonijas atbalsta grupām cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un senioriem Rucavā, Nīcā, Durbē, Saraiķos/Vērgalē/ Ziemupē.

 

Vēl par pasākumu sk. rekurzeme.lv rakstā “Ražu velta labdarībai“.

 

Foto no draudzes arhīva. Galerija tiks pievienota.