"Domino" tikšanās cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

 

“Domino projekta” ietvaros Liepājas Diakonijas centrā jau vairākas nedēļas katru piektdienu notiek tā mērķa grupas radošas tikšanās. "Mans pienākums ir apzināt cilvēkus ar īpašām vajadzībām, intervijās izzināt viņu vajadzības un intereses, lai varētu sekmēt šo cilvēku nodarbinātību,” paskaidro atbildīgā darbiniece Inese Biteniece. 14.novembrī aptauju dalībnieki, moži un radoši noskaņoti, pulcējas Diakonijas centra virtuvē, kur kopā ceps pankūkas. Visi ir atsaucīgi un labprāt iesaistās gan darbībā, gan sarunās. 

             

Tikšanās 2014.gada 7.novembrī. Foto: Fēlikss Kovaļišins

 

“Domino projekta” ietvaros Liepājas Diakonijas centrā jau vairākas nedēļas katru piektdienu notiek tā mērķa grupas radošas tikšanās. “Mans pienākums ir apzināt cilvēkus ar īpašām vajadzībām, intervijās izzināt viņu vajadzības un intereses, lai varētu sekmēt šo cilvēku nodarbinātību,” paskaidro atbildīgā darbiniece Inese Biteniece.

 

 

Šodien [14.11.2014.] tikšanās dalībnieki, moži un radoši noskaņoti, pulcējas Diakonijas centra virtuvē, kur kopā ceps pankūkas. “Cik olu uz šādu trauku ņemsim?” līdzi domāt un darboties rosinot, jautā, tā dēvētais, lielais pankūku meistars Juris. “Jo mazāk, jo labāk!”, “Plānajām pankūkām pilnīgi pietiek ar trim līdz četrām!” dalībnieki ievēro piesardzību.

 

 

“Labi, ņemsim četras,” meistars piekrīt un sniedz arī atbildes uz klātesošo jautājumiem par plāno pankūku pagatavošanas tehnoloģiju. Visi ir atsaucīgi un labprāt iesaistās gan darbībā, gan sarunās, uzdzirkstījot tajās arī pa kādam jokam.

 

 

No šī gada jūlija mēneša I. Biteniecei uz jautājumiem intervijās atbildējuši 22 “Domino projekta” mērķa grupas dalībnieki, no kuriem lielākā daļa tagad tiekas arī klātienē. Kā projekta darbiniece atzīst, šiem cilvēkiem pārāk bieži nav sanācis pulcēties ārpus mājām ar draugiem un domu biedriem, tādēļ viņi te kopā jūtas pacilājoši, gandarīti un kaļ arī interesantus tikšanās plānus nākotnei. 

 

 

Piemēram, Ziemsvētku laikā visiem gribētos izbraukt pie eglītes uz mežu.

 

 

Un pankūkas jau galdā. Labu apetīti!...

 

Inga Audere, 24.11.2014.

Foto: F.Kovaļišins un I.Audere