“Domino” tikšanās cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

“Domino projekta” ietvaros Liepājas Diakonijas centrā jau vairākas nedēļas katru piektdienu notiek tā mērķa grupas radošas tikšanās. “Mans pienākums ir apzināt cilvēkus ar īpašām vajadzībām, intervijās izzināt viņu vajadzības un intereses, lai varētu sekmēt šo cilvēku nodarbinātību,” paskaidro atbildīgā darbiniece Inese Biteniece. 14.novembrī aptauju dalībnieki, moži un radoši noskaņoti, pulcējas Diakonijas centra virtuvē, kur kopā ceps pankūkas. Visi ir atsaucīgi un labprāt iesaistās gan darbībā, gan sarunās.

 

*

“Labi, ņemsim četras,” meistars piekrīt un sniedz arī atbildes uz klātesošo jautājumiem par plāno pankūku pagatavošanas tehnoloģiju. Visi ir atsaucīgi un labprāt iesaistās gan darbībā, gan sarunās, uzdzirkstījot tajās arī pa kādam jokam. 

No šī gada jūlija mēneša I. Biteniecei uz jautājumiem intervijās atbildējuši 22 “Domino projekta” mērķa grupas dalībnieki, no kuriem lielākā daļa tagad tiekas arī klātienē. Kā projekta darbiniece atzīst, šiem cilvēkiem pārāk bieži nav sanācis pulcēties ārpus mājām ar draugiem un domu biedriem, tādēļ viņi te kopā jūtas pacilājoši, gandarīti un kaļ arī interesantus tikšanās plānus nākotnei.  

Piemēram, Ziemsvētku laikā visiem gribētos izbraukt pie eglītes uz mežu. 

Un pankūkas jau galdā. Labu apetīti!…nga Audere, 24.11.2014.

Foto: F.Kovaļišins un I.Audere