Sadarbības tīkls starp nevalstiskajām organizācijām ar sociālu profilu, piesaistot valsts, pašvaldības un dažādas citas institūcijas. Šajā sadaļā apkopoti sadarbības tīkla svarīgākie darba materiāli līdz 2014.gada septembrim, kurus arī citi, ja nepieciešams, drīkst lietot kā paraugus sociālu jautājumu risināšanā. Sadarbības tīkla aktivitātes joprojām turpinās dažādos projektos, sk. TE>

Piedalīsies: Valērijs Agešins, “Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija; Aija Barča, Zaļo un Zemnieku savienība; No sirds Latvijai kāds no kandidātiem; Arnis Robežnieks, partija “Vienotība”; Kristīne Skrīvere, Nacionālā apvienība “Visu Latvijai”-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK

Sākums: plkst. 16.00, noslēgums: plkst. 18.00. Interesenti varēs rakstiski iesniegt kandidātiem jautājumus.

Lasīt tālāk...

"Ir jāmaina valsts attieksme pret tādu vērtību kā cilvēks un viņa veselība. Tā uzskata Liepājas novadu nevalstisko organizāciju pārstāvji, kuri šogad valsts amatpersonām un Tiesībsargam adresēja vēstuli par invalīdu palīdzības nodrošinājuma stāvokli un finansējuma nepietiekamību."

 

Vairāk informācijas: http://www.liepajniekiem.lv/lat/tv-kurzeme/aktualie-sizeti/2011/12/15/aicina-ziedot-paliglidzeklus--kam-tie-nepieciesami/

 

2013.gada 23.oktobrī notika Liepājas sociālo organizāciju sadarbības tīkla c/o Liepājas Diakonijas centrs kārtējā tikšanās, kuras laikā tās dalībnieki sagatvoja Latvijas valdībai un visai sabiedrībai Atklātu vēstuli par paredzēto samazinājumu kompensējamiem medikamentiem. 

 

Vēstules teksts lasāms pielikumā.

 

Laipni lūgti uz nākamo Liepājas sociālo organizāciju sadarbības tīkla tikšanos, kas notiks ceturtdien, 15. augustā, plkst. 15.00 Liepājas Diakonijas centrā, Fr. Brīvzemnieka ielā 54. Šoreiz pie mums viesosies Liepājas Sociālā dienesta pārstāvji, kas informēs par savu darbu. Lūdzu sagatavojiet savus jautājumus.

2012. gada 29. novembrī Diakonijas centrā notika sociālā sadarbības tīkla tikšanās. Aicināti piedalīties bija Liepājas pilsētas Domes izpilddirektora vietnieks Didzis Jēriņš, pašvaldības aģentūras „Liepājas Sabiedriskais Transports” direktors Gints Lūsis un pārstāvis no A/S "Liepājas autobusu parks". 

2013. gada 17. maijā notika Liepājas sociālo organizāciju sadarbības tīkla tikšanās ar Saeimas sociālo un darbu lietu komisijas priekšsēdētāju Aiju Barču un ar Liepājas pilsētas Domes sociālo lietu, veselības un sabiedriskās kārtības komitejas priekšsēdētāju Helviju Valci.

Māra Leja no biedrības "Draugs" pārstāvēs Liepājas sociālo organizāciju sadarbības tīklu gadskārtējā konferencē, kas šogad būs veltīta arī tehnisko palīglīdzekļu pieejamības problēmām. 
Vairāk informācijas rekurzeme.lv te> 
 

2013. gada 2. maijā Diakonijas centrā notika sociālā sadarbības tīkla sapulce. Kurā tika apspriesti vairāki jautājumi:


- par iestāšanos SUSTENTO;
- par SUSTENTO aptauju par sabiedrisko transportu;
- par tikšanos ar Aiju Barču un Helviju Valci /17. maijā, plkst. 15.00/
- dažādi jautājumi.

 

 

 

 

 

 

2011. gada 25. februārī Liepājas Krusta baznīcā notika apaļā galda diskusija, kur tika izskatīti jautājumi par veselības aprūpi valstī  un iespējamie risinājumi, lai cilvēkus ar īpašām vajadzībām varētu ar to nodrošināt. Mācītājs un Liepājas Diakonijas centra vadītājs Mārtiņš Urdze kā galvenos uzsvēra sekojošus jautājumus: Kā notiks veselības aprūpe trūcīgiem cilvēkiem 2012. gadā, vai pakalpojumi arī turpmāk tiks kompensēti? Un - par tehniskajiem palīglīdzekļiem, lai nebūtu jāgaida tik ilgs laiks - nereti pat pusotrs gads līdz to saņemšanai. Pasākumā piedalījās arī LR Saeimas pārstāves - deputāte Ingrīda Circene un sociālo un darba lietu komisijas vadītāja Aija Barča. Vairāk par diskusiju var uzzināt, noskatoties TV Kurzeme sižetu. Diskutē par veselības aprūpi te> 

 

Valdībai un sabiedrībai iesniegta rezolūcija tehnisko palīglīdzekļu nodrošinājuma cilvēkiem ar īpašām vajadzībām jautājumos, sk. pielikumu. 

 

 

 

Tā kā apaļā galda diskusija par "Veselības aprūpe cilvēkiem ar īpašām vajadzībām" aktuālajiem jautājumiem, kas tika uzsākta 2011.gada 25.februārī, turpinās, materiāli par tās norisi tiek apkopoti un pakāpeniski pievienoti (sk. zemāk), informējot par norises gaitu visus diskusijā iesaistītos dalībniekus u.c. sabiedrības pārstāvjus.

 

 

 

Lasīt tālāk...

2013. gada 31. janvārī notika Sociālā sadarbības tīkla tikšanās Diakonijas centrā, kuras laikā apskatīja, cik tālu tikts ar iesākto jautājumu risināšanu, plānotas aktivitātes nākamajam pusgadam un apspriests, kā stiprināt savu  sadarbību. 

 

 

2012. gada 9. februārī notika sociālā sadarbības tīkla tikšanās, kur dienas kārtībā tika apskatīts: Tiesībsarga atzinums; Grozījumu MK noteikumos 1474 „Tehnisko palīglīdzekļu noteikumi” projekts; Dažādi jautājumi.  

"Trīs dienas aizvadītās nedēļas nogalē (01.12. - 03.12.2011.) Rīgā noritēja Tiesībsarga konference, kurā piedalījās arī Liepājas Invalīdu kultūras kluba „Draugs” vadītāja Māra Leja, kas piecpadsmit gadus veltījusi sociālajam darbam un iepazinusi cilvēku ar īpašām vajadzībām dzīves apstākļus mūsu valstī. Uz konferenci M.Leja devās, lai runātu par viņu vajadzībām pēc elementāriem tehniskiem palīglīdzekļiem, kurus valstij būtu jānodrošina."

 

 

 

 

 

2011. gada 10. februārī Liepājas Diakonijas centrs kopā ar deviņpadsmit Liepājas reģiona nevalstiskajām organizācijām sagatavoja, un nosūtīja atklātu vēstuli par tehnisko palīglīdzekļu nodrošinājumu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kurā izteica nelokāmu viedokli par LR Labklājības ministres I. Jurševskas 2011. gada 1. februāra atbildes vēstulē Nr. 16.7-05/242 uz Diakonijas centra 2010. gada 10. decembra konferences "Veselības aprūpe cilvēkiem ar īpašām vajadzībām" rezolūcijā pausto. 

Lasīt tālāk...