Es un pandēmija. Intervija ar Ināru Ozolu

Būs jau pagājis gads kopš mēs dzīvojam īpašā režīmā. Pandēmija. 2020.gadā martā Latvijā tika reģistrēts pirmais Covid-19 gadījums. Līdz pagājušā gada oktobrim slimība bija saudzīga pret mums, nebija tik ļoti daudz inficēto, taču, mūsu pašu neuzmanības dēļ, vīruss sāka izplatīties diezgan strauji.
Kā es izdzīvoju šo laiku? Par to jaunais interviju cikls ar Liepājas Krusta ev. lut. draudzes cilvēkiem un diakonijas draugiem. Marta intervija ar Ināru Ozolu, atbalsta grupas “Dvēseles enkurs” vadītāju.

 

Kā jūties COVID pandēmijas laikā?

Sajūtas ir ļoti dažādas – it kā daudz brīva laika sev, dažreiz ir skumjas. Prieks ir par pavasara gaišo laiku.

 

Kādas jaunas atziņas nākušas šajā laikā?

Var daudz ko izlasīt, var izvēlēties dažādus virtuālos izklaides veidus un arī mācīties. Atziņa, ka sevi būtu jāpiespiež nodarboties ar fiziskiem vingrinājumiem.

 

Ko jaunu iemācījies?

Vairāk esmu apguvusi Zoom. Jau divas dzimšanas dienas fantastiski esmu nosvinējusi Zoom platformā. Zoom platformā piedalos Gētes institūta finansētos vācu valodas kursos un datorapmācības kursos, ko organizē vācu biedrība.

 

Vai vakcinēsies?

Priecājos, ka esmu jau pirmo Astra Zeneka poti saņēmusi. Ir cerība izvairīties no saslimšanas. Otrā pote būs maijā.

 

Kas pietrūkst šajā laikā?

Šajā laikā man pietrūkst nodarbības Diakonijas centrā un aktivitātes koncertzālēs un teātra izrādes.

 

Kā pavadi laiku, ko dari?

Sazvanos ar atbalsta grupas dalībniekiem un citiem paziņām. Es lasu, izmantoju internetu, mācos vācu valodu, skatos seriālus un šovus TV 1. un 3. kanālā, patīk Krievijā ražotās filmas. Nu jau būs arī dārza darbi. Garlaicībai nav laika.

 

Kā sargā sevi?

Nēsāju dažādu ražotāju sejas maskas / man ir arī ar respiratoru FFP2 drošākai aizsardzībai/ Bieži jo bieži mazgāju rokas, mēģinu turēties no citiem 2 m attālumā, nekur neeju ciemos, nevienu neaicinu mājās, maz braucu ar sabiedrisko transportu – eju kājām. Sekoju un ievēroju valsts noteiktajiem ierobežojumiem. Esmu iegādājusies labu virsmu un arī tekstilizstrādājumu aizsarglīdzekli ar spēju iznīcināt 99.9% vīrusu – Lysol.

 

Kā mainījās dzīve šajā laikā?

Dzīve pilnīgi ir izmainījusies. Vairāk eju kājām, pastaigājos. Labi, ka laiku varu veltīt sev. Slikti, ka ir par maz kustību un patīk gatavot ēst. To jau var arī mainīt, bet nav īstas motivācijas.

 

Jautāja Fēlikss Kovaļišins, 29.03.2021.