Lazaretes ielā 7, Liepājā notiek arī apmācības mehānisko palīglīdzekļu apkopē un remontēšanā. Ratiņkrēsliem, ko Liepājas Diakonijas centrs saņem no Vācijas, tiek uzlikti kāpšļi, riepas tiek uzpildītas ar gaisu, vajadzības gadījumā tām tiek salīmētas un nomainītas kameras u.tml. Pasniedzējs demonstrē nodarbībās saliktu ratiņkrēslu. Veikt apkopi palīglīdzekļiem, kuriem der oriģinālās detaļas, ir salīdzinoši vienkārši, bet piedāvātajā klāstā divu vienādu modeļu nav. Kastes ir pilnas ar kāpšļiem, taču ne jau visi der, tādēļ tie tiek kombinēti, pielāgoti, nepieciešamības gadījumā tos izzāģējot, izvīlējot, izurbjot.
Pasniedzējs pauž, ka viņam ļoti patīk strādāt pie cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Gandarījumu sagādā tas, ka šie cilvēki vēlas daudz ko apgūt un priecājas par katru lietu, kas agrāk nekad nav izmēģināta, bet tagad izdodas. Piemēram, no iepriekšējās grupas, kurai šīs apmācības nesen noslēdzās, Inguss Dāvidsons labprāt vēlējās daudz skrūvēt un sajūsminājās par iespēju iemācīties nomainīt durvju atslēgu, kas bija nepieciešams. Tā kā viņš to darīja pirmo reizi, tad ļoti priecājās, kad durvis varēja aizslēgt un atslēgt. Drosmai Dainai Jaunzemei, kura dzīvi vada ratiņkrēslā un apkārt notiekošo ikdienā vairāk spiesta vērot caur dzīvokļa logu, teorētiskas zināšanas par ratiņkrēslu apkopi bija jau iepriekš, tādēļ viņa nodarbībās varēja vairāk vingrināties praktiski un darījusi to labprāt.
Alfonss Gricjus [attēlā] sācis mācīties nesen, šī viņam ir trešā nodarbība. Dalībnieks stāsta, ka par projektu ieinteresējies Nodarbinātības Valsts aģentūrā Liepājā, no kurienes devies uz Diakonijas centru. Vēl bez tehnisko palīglīdzekļu apkopes viņš izvēlējies datorzinības iesācējiem, jo tāpat cer, ka jaunas zināšanas un prasmes noderēs. Arī pēc pasniedzēja domām ieguvēji šeit ir visi.
Publicēts 31. 10. 2012.
Sākot ar 01. 01. 2012. Liepājas Diakonijas centrs ir uzsācis Eiropas Sociālā fonda projektu “Sociālās rehabilitācijas programmu izstrāde un ieviešana Liepājas Diakonijas centrā.” (Nr.1DP/1.4.1.2.4/11/APIA/NVA/138). Projekts tiek īstenots darbības programmas “Cilvēkresursi un nodarbinātība” papildinājuma 1.4.1.2.4. apakšaktivitātes „Sociālās rehabilitācijas un institūcijām alternatīvu sociālās aprūpes pakalpojumu attīstība reģionos” otrās kārtas ietvaros.