Intervija ar skolotājām

2013.gadā Liepājas Krusta baznīca nosvinēja 85 gadu svētkus un Svētdienas skola savukārt svinēja 15 gadu pastāvēšanu. Šajā sakarā Sv. skolas vadītāja Karīna aptaujāja skolotājas par kalpošanu tajā.

2013.gadā Liepājas Krusta baznīca nosvinēja 85 gadu svētkus un Svētdienas skola savukārt svinēja 15 gadu pastāvēšanu. Šajā sakarā Sv. skolas vadītāja Karīna aptaujāja skolotājas par kalpošanu tajā.

Ko Tev nozīmē kalpot Svētdienas skolā?

Maruta: Kāpēc es kalpoju? Es daru to, kas man patīk, un to, ko Dievs manī ir ielicis – tas ir darbs ar bērniem.

Arita: Mans mērķis ir izskaidrot Bībeli un sasaistīt ar mūsdienām, lai bērni vieglāk saprot. Aiznest Dieva vēsti līdz bērniem un līdz ar to arī pašai mācīties.

Agra: Vairot Dieva godu un sludināt Dieva vārdu.

Signe: Tā ir iespēja kalpot tajā jomā, kas man patīk.

Kā ir mainījusies Svētdienas skola Tavā kalpošanas laikā?

Maruta: Ļoti pozitīvi – no maza bērnu skaita uz lielu; ir nākuši klāt skolotāji; ir draudzes atbalsts, ir labs kodols; bērnu kolektīvs nemainīgs gadu no gada, nav tā, ka atnāk un tad vairs nenāk. Tas nozīmē, ka viņiem patīk, viņi jūtas labi un ir labs mikroklimats.

Arita: Ir vairāk bērnu, dažādi metodiskie un uzskates materiāli. Plānots darbs – pašas vairāk sadarbojamies, tiekamies un plānojam.

Agra: Tas ir atkarīgs no mums skolotājām pašām – vai mēs radām ko jaunu, ja nē, tad mēs stagnējam.

Signe: Bērnu ir daudz vairāk, nekā bija pirms tam. Ļoti interesants un daudzveidīgs skolotāju kolektīvs. Laba organizācija. Pašiem ir savas telpas, tas ir ļoti daudz.

Tava nākotnes vīzija. Kādu Tu gribētu redzēt Svētdienas skolu nākotnē?

Maruta: Daudz bērnu un daudz skolotāju! Lai darbotos arī jaunieši – lai šis posms draudzē neiztrūktu! Tas nozīmē – ir vajadzīgs jauniešu vadītājs, kam šāda kalpošana ir aicinājums. Gribētu, lai bērni nenāktu izdragāties un izlikt savas citur uzkrātās emocijas, bet ar patiesu vēlmi iegūt jaunas zināšanas. Lai viņi būtu motivēti nākt, ne tāpēc, lai saņemtu dāvanas, bet tāpēc, lai uzzinātu vairāk par Dievu, par Jēzu. Lai nākotnē būtu jauniešu dievkalpojumi: 15 – 20 min. slavēšana, lūgšanas, Svēto Rakstu lasījumi. Ļoti svarīga ir slavēšana sākumā, tas atraisa kā vecus, tā jaunus, noskaņo lūgšanām, Dieva vārda uzņemšanai.

Arita: Lai būtu vairāk bērnu, lai dzirdētu, ko mēs viņiem sakām un lai tas viņos aizķertos. Lai būtu daudz ticības augļu, lai bērni darītu dzīvē ko labu ne tikai svētdienās, bet arī ikdienā, lai saprastu, aizdomātos par visu to, ko mācām.

Agra: Nepazaudēt bērnus. Lai viņi pēc iespējas vairāk nāktu, lai skolotāji pievērstu uzmanību jaunradei un dažādotu veidus, metodes, kā pasludināt Dieva vārdu tā, lai bērniem būtu interesanti. Lai Dieva vārds arī pašiem skolotājiem būtu sirdī tuvs.

Signe: Būtu labi, ja varētu apmeklēt peldbaseinu, kādu teātra izrādi saistībā ar kristīgo mācību. Ja bērniem no nelabvēlīgām un maznodrošinātām ģimenēm būtu telpa, kur atnākt arī darbdienās pavadīt kopīgi laiku: spēlēt kristīgas datorspēles un darīt citas labas lietas. Lai tie, kam mammas ārzemēs, var atrast sev līdzīgos, ar kuriem parunāties.

2013.g.

9_1

Retro vakars 60.gadu stilā