Jaunumi par Mārtiņa Urdzes pēdējās vēlēšanās īstenošanu

MU5

Jaunumi – 2021. gada jūnijā.

Vēlamies padalīties ar to, kā ir virzījušies uz priekšu mūsu plāni. Vispirms, pateicamies par saņemtajiem ziedojumiem Jēzus statujas izveidei Limbiķu kapos! Tie veido stabilu pamatu mūsu iecerei.

Neilgu laiku pēc Mārtiņa bērēm tikāmies ar Valsts sociālās aprūpes centra ”Iļģi” pārstāvjiem Limbiķu kapos un kopā apspriedām pieminekļa ieceri. Kapa pārvaldnieks no sākuma izturējās pret to ar lielu skepsi un nelikās atbalstošs. Bet jau sarunas turpinājumā varēju just, ka arī viņš atvērās pret šo ideju. 

Ieceres kopsavilkumu un papildus informāciju par to varat atrast šajā pdf dokumentā [pielikumā] un vietnē martins.urdze.lv

.

Maijā arī vēl paguvām aizbraukt uz Mākslas parku Pedvāli un satikties ar tā vadītāju. Ojārs Feldbergs ir plaši atzīts tēlnieks, kurš jau daudzus gadus Pedvālē pulcē māksliniekus no visas pasaules. Arī Aija [Urdze] vairākkārt tur ir īstenojusi savus mākslas projektus. Cerējām, ka šīs tikšanās rezultātā gūsim atbalstu piemērota mākslinieka meklējumos. Kad Ojārs Feldbergs bija pie sevis pārdomājis šo ideju, viņš izteica gatavību pats radīt Jēzus skulptūras metu. Par to ļoti priecājamies un ar nepacietību gaidām viņa idejas. Ceram, ka tās atspoguļos Mārtiņa vēlēšanos. Vēl ir daudz jautājumu un neskaidrību, bet pirmie soļi ir sperti.

 

Sarunas laikā arī sapratām, ka šai iecerei ir nepieciešams ievērojami vairāk laika, nekā (nedaudz naivi) bijām iztēlojušies. Mets varētu būt izstrādāts līdz rudenim, sekos pilna izmēra modeļa izveide, un tikai tad pie darba ķersies akmeņkalis.

 

Protams, ka Mārtiņa dzimšanas dienu 27. augustā gribam svinēt arī bez statujas – ar draugiem, Mārtiņa draudzi un citiem tuvu stāvošiem cilvēkiem. Jirgens Filips (Jürgen Philipps) novadīs svētbrīdi kapsētā, un pēc tam gribam kādā smukā vietā pabūt kopā un pieminēt Mārtiņu.

 

Priecāsimies, ja arī jūs piedalīsities. Lūdzu, dodiet mums ziņu!

 

Visu mīļu,
Gita, Tabita un Toms Urdzes