Kopizstādē “MĀKSLA + DZEJA” arī mūsu dzejnieku darbi

Izt12

 

Biedrības “Mākslas kolēģi” un dzejnieku kopizstādē “MĀKSLA + DZEJA”, kas bija skatāma Liepājas Latviešu Biedrības nama Izstāžu galerijā un Foajē – 08.09.-09.10.2020., piedalījās arī brīvprātīgie dzejnieki no Liepājas Krusta ev. lut. draudzes un Diakonijas centra: Inga Audere, Fēlikss Kovaļišins, Karīna Krieviņa, Iveta Liepa un Signe Paula, kam pievienojās Sergejs Abramovs. 

Izstādi atklāja 2020. gada 15. septembrī. Dalībniekus un viesus uzrunāja biedrības vadītāja un māksliniece, izstādes idejas autore Ilze Eniņa.

 

Viņa sacīja, ka iecere, sadarboties ar dzejniekiem, radās, kad “Mākslas kolēģi” rīkoja izstādi kopā ar fotostudiju “Fotast”. Un pagājušajā gadā TN “Kurzeme” notika ekspressizstāde, kur jau esošas gleznas tika pieskaņotas autoru dzejoļiem vai gleznotas jaunas, no tiem iedvesmojoties. Arī mūsu dzejnieku – Normunda Frīdmaņa un Rasmas Jonases (mūžībā) dzejoļiem. Bet šogad pretēji – dzejnieki pārsvarā sacerēja dzeju, iedvesmojoties no mākslas.

 

Izstādi veido 17 mākslinieku gleznas, vairāk kā 50 kopā, kas iedvesmoja 17 dzejniekus, kurus aicināja un dzejoļus apkopoja Gundega Rezevska.

 

“Izstāde ļoti skaista,” sacīja dzejniece Iveta Liepa. Mākslinieki pauda vēlmi to parādīt arī citās pilsētās. 

Pateicamies par iespēju sadarboties!