Par “SEMPRE Accelerators” apmācībām “Lēti, garšīgi, veselīgi” 19.11.2019.

Proj

Projekta “SEMPRE Accelerators” apmācību “Lēti, garšīgi, veselīgi” otrā nodarbība Dunikas Jauniešu centrā notika 2019.gada 19.novembrī. Tās tēma bija “Alternatīva neveselīgiem produktiem un dažādas receptes”. 

Pasākumu iesāka Veicināšanas komandas dalībniece Maija Kāpostiņa. Viņa atgādināja, ka uztura piramīda radās Zviedrijā krīzes laikā. Lētākie produkti izrādijās arī veselīgākie. M. Kāpostiņa aicināja klātesošos atbildēt uz jautājumiem par nodarbību tēmām. 

Ievaddaļai sekoja lekcija, kuru vadīja Inta Pērkone un Gundega Zeme, piedaloties Alisei Jēkabsonei. Klātesošie guva apstiprinājumu, ka saldētiem produktiem un našķiem ir zema uzturvērtība. Saldos gāzētajos dzērienos ir ļoti daudz cukura, un tie rada atkarību. Cukurs, kā tāds, organismam nemaz nav vajadzīgs. Augļu sulās tā ir daudz. Labāk ēst augļus ar visu mizu un sēkliņām, kurus var. Nevajag pārspīlēt arī ar žāvētiem augļiem. 

Pēc tam visi sadalījās grupās, saņēma produktu attēlus un uzdevumu – modulēt veselīgas brokastis.

Noslēgumā tika uzklausītas pozitīvas atsauksmes par pasākumu.

 

Foto – V. Kāpostiņa

 

Prezentācija Alternatīva neveselīgiem produktiem TE> 

__________________________________________________________________________________

 SA logo

Sākot ar 01.05.2019. biedrība “Liepājas Diakonijas centrs” īsteno INTERREG V-B Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas Eiropas Strukturālo un investīciju fondu mērķa „Eiropas teritoriālā sadarbība” 2014.—2020. gada periodā projektu “SEMPRE Accelerators for Service Co-Creation (SEMPRE Accelerators)”.

Interreg logo