Pieredzes apmaiņas brauciens uz Valmieru 19.-20.08.2020.

Savos iespaidos dalās “SEMPRE Accelerators” Rucavas mikroprojekta Veicinātāju komandas (VK) pārstāve Velga Lībeķe.

 

19. augustā, pēc ierašanās Valmierā un iepazīšanās, pieredzes apmaiņas brauciena dalībnieki apmeklēja Vaidavas keramikas darbnīcu, kas savu saražoto produkciju arī tirgo. Pēc tam atbraucēji devās uz Rubenes ev. lut. baznīcu, kur uzzināja, ka tur maz garīguma meklētāju, tādēļ tiek domāts, kā situāciju uzlabot. Tad visi apmeklēja sociālo uzņēmumu Kocēnu novadā.  

 

Kā ierasts, VK Rucavas pārstāves tikšanās laikā iepazīstināja klātesošos ar savu darbību mikroprojektā: Videga Kāpostiņa – ar to, kā izveidojās un darbu uzsāka Rucavas mikroprojekta atbalsta grupas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām; Velga Lībeķe – ar ieskatu par ES pārtikas pakām; Dace Šukste – ar “Lēti, garšīgi, veselīgi” apmācībām un izdevumiem “Recepšu burtnīca”.

 

Koprades “DARE” sietspiedes darbnīcā viesi iepazinās ar radošu cilvēku darinājumiem no tā, kas sadzīvē paliek pāri. Tur bija gan mākslinieciski veidotas figūriņas; etiķetes; kreklu apdrukas: to veic – caur sietu ar krāsām, ko atbraucējiem bija iespēja pamēģināt izdarīt arī pašiem.

 

20. augustā no rīta dalībnieki devās uz Vidzemes Augstskolu, kur visi tika iepazīstināti ar augstskolas darbību un VA projekta partneru darbību. VK pārstāvēm bija jāpastāsta arī par savām aktivitātēm “SEMPRE Accelerators” projektā. Tad sekoja J.Petrenko lekcija “Finansiālo līdzekļu piesaiste sociālo uzņēmumu attīstībai”.

 

Sekoja iepazīšanās ar NVO “Sargiet bērnus” un tās mikroprojektu “Liepa”. Dalībnieki uzzināja, ka tur arī tiek izgatavotas dažādas lietiņas pārdošanai. Ir doma atvērt savu kafejnīciņu. Uz “Sargiet bērnus” nāk darboties māmiņas ar bērniem, kur tos var atstāt arī pieskatīšanai. 

 

Turpinājumā notika biedrības “Cerību spārni” sociālā uzņēmuma “Visi var” pieredzes apmaiņas vizīte Siguldā. Tur darbojas jaunieši ar īpašām vajadzībām un katrs kaut ko dara. Telpas paredzētas gan individuālam darbam, gad darbam nelielās grupās pieredzējušu pasniedzēju vadībā. Kāds apglezno zīda lakatus, kas top kā īstas gleznas; kāds izgatavo kronīšus ar pērlītēm, zelta stīdziņām, kas atgādina princešu kroņus u.tml. skaistas un interesantas lietas. Izveidots savs veikaliņš. Ir ļoti daudz, ko redzēt. 

Dalībnieki bija gandarīti par pieredzes apmaiņā redzēto, uzzināto un būtu vēlējušies veltīt tam visam vēl vairāk laika. Katra diena noslēdzās ar atgriezenisko saiti par dienas iespaidiem un pieredzes apmaiņu kopumā.

 

 

Jautāja biedrība “Kristīga Atbalsta Apvienība”.

__________________________________________________________________________________

 

 SA logo

Sākot ar 01.05.2019. biedrība “Liepājas Diakonijas centrs” īsteno INTERREG V-B Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas Eiropas Strukturālo un investīciju fondu mērķa „Eiropas teritoriālā sadarbība” 2014.—2020. gada periodā projektu “SEMPRE Accelerators for Service Co-Creation (SEMPRE Accelerators)”.

Interreg logo