No 2014. gada 1. februāra līdz 2016.gada 2.decembrim Liepājas Diakonijas centrs realizēja projektu “Domino – darbs cilvēkiem ar īpašām vajadzībām”. Projektu atbalstīja vācu palīdzības fonds “Aktion Mensch” un Šlēsvigas-Holšteinas Diakonijas centrs.

aktion mensch

Davids

Fotostāsts par cilvēkiem līdzās

Liepājas domes pirmā stāva vestibilā līdz 13.janvārim apskatāma izstāde "Iepazīstieties", ko Liepājas Diakonijas centrs veidojis sadarbībā ar fotogrāfu Dāvidu Biruli. Tie ir stāsti par to, kā cilvēki ar īpašām vajadzībām meklē vietu dzīvē, kā viņi tajā jūtas.

Lasīt tālāk...

PC020937

2016.gada 2.decembrī Liepājas Diakonijas centrs organizēja projekta “Domino – darbs cilvēkiem ar īpašām vajadzībām” noslēguma konferenci (programmu sk. te) Krusta baznīcas mazajā zālē. Tās mērķis bija iepazīstināt interesentus ar “Domino” projekta rezultātiem, veidot dialogu starp NVO pārstāvjiem un dažādu nozaru ekspertiem, kā arī kopīgi attīstīt redzējumu, kā uzlabot cilvēkiem ar īpašām vajadzībām iespējas iesaistīties brīvā laika pasākumos.

Lasīt tālāk...

2016.gada 6.maijā Liepājas Krusta baznīcā notika konference "Sieviešu ordinācija = par un pret". Tajā piedalījās pārstāvji no LELB, LELBāL, Apvienotās Metodistu baznīcas, "Latvijas Luterāņu sieviešu teoloģu apvienība" (LLSTA), Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes, mācītāji, evaņģēlisti, Krusta draudzes locekļi.

Konferences dalības maksa bija - iegādāties vienu preci Domino tirdziņā. Gūtie ienākumi bija paredzēti par labu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

"Domino" tirdziņš 2015. gada martā piedalījās izstādē "Ražots Liepājā", kur tika izstādīti Diakonijas centrā darinātie rokdarbi, ko gatavojuši cilvēki ar īpašām vajadzībām. Ar šiem darbiem varēja iepazīties liepājnieki, kā arī Liepājas pilsētas viesi. Maija beigās tirdziņš bija izbraukumā uz "Aināra Virgas" festivālu, kas notika Virgas lankā. Tirdziņš piedalījās arī Liepājas Diabēta biedrības semināros, kuri notika viesnīcā "Europa City Amrita", kā arī Lieldienu tirdziņā veikalā "Rimi Ostmala". Šajā gadā mūsu rokdarbu pulciņiem pievienojās nodarbības zīda apgleznošanā, linoleja apstrādē, kā arī gleznošanā. Nodarbību gala iznākums priecē gan darītājus, gan pircējus un ļauj dažādot "Domino" tirdziņa preču sortimentu: piemēram, linoleja apstrādes nodarbībās tiek izgatavotas skaistas apsveikuma kartiņas. Vasaras vidū mūsu koka darinājumus un adījumus iegādājās viesi no Vācijas un Kanādas. Pircēji ir iecienījuši sveces, ziepes un adījumus. No sociālās aprūpes centra “Iļģi” darinājumiem iecienīti ir no koka darinātie pužļi un bērnu rotaļlietas. Arī pašreiz, gada nogalē, “Domino” piedalās Ziemassvētku tirdziņā “Rimi Ostmala”. Cenas pie mums ir visnotaļ lētas, tāpēc esat mīļi aicināti apmeklēt mūsu tirdziņu gan izbraukuma pārdošanā, gan Diakonijas centrā, Fr.Brīvzemnieka ielā 54!

Veikala vadītāja Inese Biteniece

2015. gada 27. novembrī Liepājas Krusta ev. lut. baznīcā notika Liepājas Diakonijas centra rīkota konference “Veselības aprūpe personām ar īpašām vajadzībām”. Tā tika rīkota ar mērķi uzlabot personām ar īpašām vajadzībām, iespēju  saņemt cilvēka cienīgu veselības aprūpi. Konferencē piedalījās pārstāvji no nevalstiskām organizācijām, medicīnas nozares speciālisti un eksperti, kuri tās gaitā izstrādāja un pieņēma Rezolūciju "Veselības aprūpe personām ar īpašām vajadzībām".

Pasākumu atbalsta Vācijas fonds “Aktion Mensch”.  

Konferences materiāli tiek apkopoti un publicēti kalpot.lv konferenču sadaļā.

Diakonijas diena

4.novembrī no pulksten 11:00 līdz 15:00 Liepājas Diakonijas centrā norisinājās atvērto durvju diena. Kā īpašie viesi pasākumā uzstājās ansamblis “Iļģi”. Viesus laipni uzņēma arī "Domino tirdziņš". Sk. bildēs liepajniekiem.lv te>

PA030189

 

Tradicionālajos Ābolsvētkos, ko šogad [2015] Liepājas Diakonijas centrs ar zemnieku saimniecību un citu atbalstītāju gādību organizēja 3.oktobrī, krāšņos rokdarbus piedāvāja arī "Domino tirdziņš". Vairāk par pasākumu sk. te>

aha

2015. gada 14. augustā Liepājas Krusta ev. lut. baznīcā notika Liepājas Diakonijas centra rīkota

konference "Iespējas uzlabot dzīvesvietas situāciju cilvēkiem ar īpašām vajadzībām". Konferencē
piedalījās nozares biedrības un eksperti ar mērķi apzināt esošo situāciju dzīvesvietās mājās, aprūpes
centros u.c., apspriest galvenās grūtības un meklēt iespējamos risinājumus, ko citu starpā piedāvā
Rīcības plāns deinstitucionalizācijas (DI) īstenošanai 2015 - 2020 gadam. 

Konferences gaitā klātesošie izstrādāja Rezolūciju.

Lasīt tālāk...

tirdzins RIMI

No 2015.gada No 30.marta līdz 4.aprīlim RIMI Ostmalā notika Lieldienu tirdziņš, kurā ar savām precēm piedalījās arī  "Domino tirdziņš".

Foto: Agrita Šuba

Aivis Foto-5585

No 2015.gada 8.-9.maijam Liepājas Diakonijas centrā (LDC) sadarbībā ar LELB atbildīgo bīskapu par diakonijas nozari Eināru Alpi notika seminārs “Ceļā uz konvivenci. Jaunas vēsmas diakonijas darbam draudzēs.”, kas tika rīkots ar organizācijas “Pasaules Luterāņu Federācija” (PLF) atbalstu. To apmeklēja interesenti no vairākām LELB Latvijas draudzēm. Piedalījās arī LDC "Domino projekta" darbinieces Inese Biteniece un Agrita Šuba. Viņas informēja klātesošos par projekta aktualitātēm, dalījās pieredzē, pastāstot par darbu ar cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un iepazīstināja arī ar "Domino tirdziņa" jaunumiem.

Vairāk par pasākumu te.

Kādas ir iespējas iegūt izglītību cilvēkam, kuram ir īpašas vajadzības? Vēl būtiskāk – kur viņam pēc tam atrast darbu? Kas ir jādara, lai valsts nezaudētu darbspējīgus cilvēkus, kuriem tikai nepieciešms atbalsts, lai viņi varētu iekļauties sabiedrībā, strādāt un arī maksāt nodokļus?  

Tie ir jautājumi, pie kuriem patlaban strādā Liepājas Diakonijas centrs kopā ar nevalstiskajām organizācijām projekta "Domino" laikā. Diskusijas par tiem atklājušas vairākus sāpīgos punktus, piemēram, valsts līmenī patlaban virzītā iekļaujošās izglītības ideja nebūt ne vienmēr ir labākais risinājums.

Pagājušā gada nogalē par to visu plašāk runāja Liepājas Diakonijas centrā, kur notika konference, veltīta izglītības iespējām cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Lasīt tālāk...

2014. gada 28. novembrī Liepājas Krusta ev. lut. baznīcā notika Liepājas Diakonijas centra rīkotā konference “Izglītības iespējas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Tajā piedalījās nozares biedrības un eksperti ar mērķi  iepazīt esošo situāciju invalīdu izglītības jomā, apspriest galvenās grūtības un meklēt risinājumus, lai palielinātu iespēju  cilvēkiem ar  īpašām vajadzībām atrast sev piemērotu izglītību.  

Konference tika rīkota ar fonda “Aktion Mensch” un Šlēsvigas-Holšteinas Diakonijas centra atbalstu projekta “Domino - darbs cilvēkiem ar īpašām vajadzībām” ietvaros.

Vairāk informācijas, ieskaitot, prezentācijas, kas notika konferences laikā, var apskatīt te>

Pielikums:
Download this file (Liepājas Diakonijas centra konference.pdf)Dienas kārtība

 

Adventa tirdziņš 6., 13. un 20.decembrī no plkst. 10.00 - 14.00

Katru sestdienu no plkst. 11.00 "Domino tirdziņš" ar īpašiem viesiem:

6.decembrī - cirks "Bez temata"

13.decembrī - VSAC "Ilģi" ansamblis

20.decembrī - dziedās māsiņas Sanita un Sanija

 

 

“Domino projekta” ietvaros Liepājas Diakonijas centrā jau vairākas nedēļas katru piektdienu notiek tā mērķa grupas radošas tikšanās. "Mans pienākums ir apzināt cilvēkus ar īpašām vajadzībām, intervijās izzināt viņu vajadzības un intereses, lai varētu sekmēt šo cilvēku nodarbinātību,” paskaidro atbildīgā darbiniece Inese Biteniece. 14.novembrī aptauju dalībnieki, moži un radoši noskaņoti, pulcējas Diakonijas centra virtuvē, kur kopā ceps pankūkas. Visi ir atsaucīgi un labprāt iesaistās gan darbībā, gan sarunās.

Lasīt tālāk...

2014.gada 24.oktobrī biedrības “Liepājas Diakonijas centrs” (LDC) rīkotajā godināšanas pasākumā brīvprātīgajiem, kas iesaistīti arī nodibinājuma „BORISA UN INĀRAS TETEREVU FONDS” grantu projekta „Atbalsts un zināšanas darba meklētājiem Liepājā” aktivitātēs piedalījās "Domino projekta" pārstāve Inese Biteniece (no labās puses), kura sacīja mīļus pateicības vārdus visiem, kas rūpējas, lai šo projektu mērķa grupas – cilvēku ar īpašām vajadzībām, pirmspensijas un pensija vecuma cilvēku izgatavotie izstrādājumi pēc iespējas nonāktu pie tiem, kas vēlas tos iegādāties. Vairāk par pasākumu sk. te>

 

2014. gada 28. maijā Liepājas Diakonijas telpās, Fr. Brīvzemnieka 54, Liepājā, durvis vēra "Domino tirdziņš", kur kopš atvēršanas tiek pārdoti rokdarbi, kurus gatavojuši cilvēki ar īpašām vajadzībām, pirmspensijas  vecuma cilvēki un pensionāri.  

Pasākumu atklāja Diakonijas centra vadītājs Mārtiņš Urdze, pārdomās dalījās vairāku diakonijas projektu autore Aija Saldovere un tirdziņa darba vadītāja Inese Biteniece. 

Atvēršana bildēs: rekurzeme.diena.lv .