SA logo

Projekts "SEMPRE veicinātāji pakalpojumu līdzradīšanai" ir turpinājums projektam SEMPRE (Sociālā spēcināšana lauku reģionos), ko finansēja Interreg programma (sk. www.sempre-project.eu).

Lasīt vairāk>

 Ruc21

M. Kāpostiņa (pirmā no labās puses) "Lēti, garšīgi, veselīgi" nodarbībā; foto no dalībnieku pers. arhīva 

 

Maija Kāpostiņa strādā par aprūpētāju veco ļaužu namā, kur sanāk gatavot arī ēdienu, tāpēc vienmēr jādomā - ko pagatavot. Par projekta "SEMPRE Accelerators" apmācībām "Lēti, garšīgi, veselīgi" viņa atzīst, ka tās ir interesantas, aizraujošas un noderīgas.

Lasīt tālāk ...

Projekta “SEMPRE Accelerators” ietvaros 2020. gada 27. maijā notika Vidzemes Augstskolas organizētais starptautiskais vebinārs “Par pūļa finansējumu”, kurā piedalījās 14 dalībnieki. Ar savu pieredzi dalījās diakonijas darbinieces no Valdeses Diakonijas Itālijā: Mirjama Morglija (Miriam Mourglia), projektu vadītāja, un Viktorija Munseja (Victoria Munsey), kas kopš 2019. gada ir arī Eirodiakonijas viceprezidente. Tika sniegts ieskats pūļa finansējuma pamatprincipos, kā arī stāstīts par iespējām izmantot šāda veida finansējuma apgūšanu iecerēto projektu aktivitātēm.

Lasīt tālāk ...

Sakarā ar Ministru kabineta 2020. gada 12.  marta rīkojuma Nr. 103. “Par ārkārtas situācijas izsludināšanu” minētajiem ierobežojumiem un ārkārtas situācijas pagarināšanu līdz 9. jūnijam, Rucavas mikroprojekta veicinātāju komandas darbība maijā vēl arvien bija ierobežota.

Neklātienē telefoniski tika turpināta pēc Action Learning parauga sagatavotā aptauja. Tajā piedalījās veicinātāju komandas dalībnieces no Rucavas atbalsta grupas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām “Cerību stariņš”.

Lasīt tālāk ...

Accelerators iepazist 2

L. Freimane (no kreisās puses) "SEMPRE Accelerators" iepazīšanās semināra, 10.09.2019., kopīgā trīs ogu krūmu stādīšanā - ieceres vizualizācijai.

 

Kamēr projektā "SEMPRE Accelerators", Covid-19 izraisītās ārkārtas situācijas dēļ, klātienes apmācības "Lēti, garšīgi, veselīgi" nenotiek, uz nelielu sarunu par projekta norisēm aicinājām Rucavas novada sociālā dienesta pārstāvi Ligitu Freimani, kura ir arī projekta Veicinātāju komandas pārstāve.

Lasīt tālāk ...

temp

2020. gada 13. un 14. maijā projekta “SEMPRE Accelerators” ietvaros notika 4. starptautiskā partnertikšanās. Pirms pandēmijas tā tika plānota Petrozavodskā Krievijā. Tā kā vēl aizvien ES dalībvalstīs un Krievijā ir spēkā Covid-19 ārkārtas situācijas ierobežojumi, kad valstu robežas ir slēgtas, tikšanās notika interneta tiešsaistē.

Lasīt tālāk ...

0003 11

"SEMPRE Accelerators" apmācību nodarbības "Budžets" mentore Dace Šukste Dunikas jauniešu centrā 18.02.2020.

 

Tā kā, saistībā ar Covid-19 noteikto ārkārtas situāciju valstī, no 2020. gada marta nenotiek arī "SEMPRE Accelerators" projektā paredzētās apmācības "Lēti, garšīgi, veselīgi", jautājām to dalībniekiem, kā apmācībās sniegtās zināšanas noder ikdienā. Šoreiz izvaicājam Daci Šuksti, kas ir gan apmācību Veicināšanas komandas dalībniece, gan 2020. gada 18. februāra nodarbības "Budžets" mentore. 

Lasīt tālāk ...

Sakarā ar to, ka Ministru kabinets izsludināto ārkārtas situāciju pagarināja līdz 12. maijam, arī aprīlī projekta “SEMPRE Accelerators” Rucavas mikroprojekta veicinātāju komandas plānotās aktivitātes – apmācības, ēnošana u.c. nevarēja notikt un tika atliktas uz vēlāku laiku. Dalībniekiem saistībā ar apmācībām “Lēti, garšīgi, veselīgi” bija uzdevums pārdomāt jautājumus, kuros ietverts redzējums par mikroprojektu, veicinātāju komandu, atbalsta grupām cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un arī savu darbību un vietu visās šajās pozīcijās.

Lasīt tālāk ...

No 2020. gada 13. marta līdz 14. aprīlim Latvijā Ministru kabinets sakarā ar vīrusa Covid-19 izplatību izsludināja ārkārtas situāciju valstī. Līdz ar to 16. un 17. martā tika atcelti projekta “SEMPRE Accelerators” Liepājas Diakonijas centra Rucavas mikroprojekta Veicinātāju komandas dalībnieču 2 dienu plānotie Ēnošanas pasākumi Liepājas pilsētas pašvaldības Sociālā dienesta Dienas centrā personām ar garīgās attīstības traucējumiem un Atkarību profilakses centrā.

Lasīt tālāk ...

Pr4

"SEMPRE Accelerators" nodarbība "Budžets" Dunikas jauniešu centrā 18.02.2020.

2020. gada 18. februārī "SEMPRE Accelerators" projekta apmācību "Lēti, garšīgi, veselīgi" nodarbība bija par tēmu "Budžets". Kā ierasts, tā sākās sirsnīgā gaisotnē, ar savstarpēju sasveicināšanos un īsu domapmaiņu par to, ko katrs dalībnieks visvairāk ieguva iepriekšējā nodarbībā, ko sagaida no šīs. 

Lasīt tālāk ...

2020. gada 6. februārī Rucavā uz kārtējo tikšanos sanāca projekta "SEMPRE Accelerators" veicinātāju komanda. 

Sapulci sākām ar pārrunām par iepriekšējo satikšanos. Sajutām pavasara tuvošanos, jo visi dalībnieki bija pozitīvi un smaidīgi. Saplānojām pienākumus. Dace Šukste būs pasākuma vadītāja, Ligita Feldmane - fotogrāfe, Maija Kāpostiņa - novērotāja. 

Lasīt tālāk ...

moneyFoto: Pixabay

Izdevumi pārtikai ir viena no būtiskākajām budžeta sastāvdaļām. Tie vidēji veido ceturtdaļu visu tēriņu. Plānojot savu ikdienas budžetu, mēs katrs cenšamies, lai patēriņš būtu mazāks, nevis lielāks. Pārdevēju mērķis ir pārdot mums pēc iespējas vairāk un nopelnīt, bet mūsu mērķis ir iepirkties lietderīgi un izdevīgi savam budžetam. Projekt"SEMPRE Accelerators" apmācību "Lēti, garšīgi, veselīgi" 2020. gada 18. februāra nodarbības prezentācija "Budžets" un ieteikumi par tēmu "Budžeta plānošana" - pielikumā. Autores: Alise Jēkabsone un Gundega Zeme.

Ruc11

"SEMPRE Accelerators" nodarbība Dunikas jauniešu centrā
Foto no Maijas Kāpostiņas pers. arhīva

 

2020. gada 21. janvārī Dunikas Jauniešu centrā projekta "SEMPRE Accelerators" dalībnieki sanāca uz apmācību "Lēti, garšīgi, veselīgi" nodarbību par tēmu "Ēdienkartes sastādīšana", ko vadīja Alise Jēkabsone un Inta Pērkone. 

Lasīt tālāk ...

                                                   VK un atbalsta grupas dalībnieki 2                                            

  "SEMPRE Accelerators" publiskās uzstāšanās nodarbību Rucavā VK un atbalsta grupas dalībniekiem vada S. Okuņeva
   Foto: K. Krieviņa

 

2020. gada 16. janvārī Rucavas novada domē noritēja "SEMPRE Accelerators" projekta publiskās uzstāšanās seminārs, ko mums pasniedza Liepājas Universitātes (LiepU) lektore Sandra Okuņeva. Tāds seminārs bija ļoti nepieciešams, lai apgūtu uzstāšanās iemaņas.

Lasīt tālāk ...

startup

Nedēļas ēdienkartes plānošana ir paradums, kurš nudien palīdz taupīt gan laiku, gan naudu. Kā to darīt "SEMPRE Accelerators" projekta apmācību "Lēti, garšīgi, veselīgi" trešajā nodarbībā dalībniekus informēja pasniedzējas Alise Jēkabsone, Inta Pērkone un Gundega Zeme. Prezentācija pielikumā.

 

 

Foto: Pixabay

Pielikums:
Download this file (ĒDIENKARTE.pdf)ĒDIENKARTE.pdf

vegetables
Ikdienas pārtikas izvēlei ir neatsverama nozīme veselības saglabāšanā. Iepērkoties mēs nereti to aizmirstam, izvēloties produktu grupas, kuras nodara lielāku ļaunumu, nekā labumu – pusfabrikātus, našķus, ātrās uzkodas, produktus ar zemu uzturvērtību. Tāpēc projekta "SEMPRE Accelerators" apmācību "Lēti, garšīgi, veselīgi" otrās nodarbības 19.11.2019. prezentācijas (pielikumā) tēma bija "Alternatīva neveselīgiem produktiem un un dažādas receptes". Autores: Gundega Zeme un Alise Jēkabsone.

 

Foto: Pixabay

celer

 

“Cilvēks nevar labi padomāt, mīlēt vai gulēt, ja nav pilnvērtīgi paēdis.”
/angļu rakstniece Virdžīnija Vulfa/

Platiem soļiem jau atsteidzies oktobris. Ir pienācis laiks kaut ko jaunu iemācīties. Kāpēc lai šis nebūtu īstais brīdis mainīt savus ēšanas paradumus? Tādēļ 2019.gad22.oktobrī Dunikas Jauniešu centrā uzsākām mikroprojekta “Recepšu burtnīcas” apmācību ciklu ar 1. nodarbību, kuras tēma bija “Veselīgs uzturs un tā gatavošana”. 

Lasīt tālāk ...