SA logo

Projekts "SEMPRE veicinātāji pakalpojumu līdzradīšanai" ir turpinājums projektam SEMPRE (Sociālā spēcināšana lauku reģionos), ko finansēja Interreg programma (sk. www.sempre-project.eu).

Lasīt vairāk>

No 2020. gada 13. marta līdz 14. aprīlim Latvijā Ministru kabinets sakarā ar vīrusa Covid-19 izplatību izsludināja ārkārtas situāciju valstī. Līdz ar to 16. un 17. martā tika atcelti projekta “SEMPRE Accelerators” Liepājas Diakonijas centra Rucavas mikroprojekta Veicinātāju komandas dalībnieču 2 dienu plānotie Ēnošanas pasākumi Liepājas pilsētas pašvaldības Sociālā dienesta Dienas centrā personām ar garīgās attīstības traucējumiem un Atkarību profilakses centrā.

Lasīt tālāk ...

2020. gada 6. februārī Rucavā uz kārtējo tikšanos sanāca projekta "SEMPRE Accelerators" veicinātāju komanda. 

Sapulci sākām ar pārrunām par iepriekšējo satikšanos. Sajutām pavasara tuvošanos, jo visi dalībnieki bija pozitīvi un smaidīgi. Saplānojām pienākumus. Dace Šukste būs pasākuma vadītāja, Ligita Feldmane - fotogrāfe, Maija Kāpostiņa - novērotāja. 

Lasīt tālāk ...

moneyFoto: Pixabay

Izdevumi pārtikai ir viena no būtiskākajām budžeta sastāvdaļām. Tie vidēji veido ceturtdaļu visu tēriņu. Plānojot savu ikdienas budžetu, mēs katrs cenšamies, lai patēriņš būtu mazāks, nevis lielāks. Pārdevēju mērķis ir pārdot mums pēc iespējas vairāk un nopelnīt, bet mūsu mērķis ir iepirkties lietderīgi un izdevīgi savam budžetam. Projekt"SEMPRE Accelerators" apmācību "Lēti, garšīgi, veselīgi" 2020. gada 18. februāra nodarbības prezentācija "Budžets" un ieteikumi par tēmu "Budžeta plānošana" - pielikumā. Autores: Alise Jēkabsone un Gundega Zeme.

Ruc21

"SEMPRE Accelerators" nodarbība Dunikas jauniešu centrā
Foto no Maijas Kāpostiņas pers. arhīva

 

2020. gada 21. janvārī Dunikas Jauniešu centrā projekta "SEMPRE Accelerators" dalībnieki sanāca uz apmācību "Lēti, garšīgi, veselīgi" nodarbību par tēmu "Ēdienkartes sastādīšana", ko vadīja Alise Jēkabsone un Inta Pērkone. 

Lasīt tālāk ...

                                                   VK un atbalsta grupas dalībnieki 2                                            

  "SEMPRE Accelerators" publiskās uzstāšanās nodarbību Rucavā VK un atbalsta grupas dalībniekiem vada S. Okuņeva
   Foto: K. Krieviņa

 

2020. gada 16. janvārī Rucavas novada domē noritēja "SEMPRE Accelerators" projekta publiskās uzstāšanās seminārs, ko mums pasniedza Liepājas Universitātes (LiepU) lektore Sandra Okuņeva. Tāds seminārs bija ļoti nepieciešams, lai apgūtu uzstāšanās iemaņas.

Lasīt tālāk ...

startup

Nedēļas ēdienkartes plānošana ir paradums, kurš nudien palīdz taupīt gan laiku, gan naudu. Kā to darīt "SEMPRE Accelerators" projekta apmācību "Lēti, garšīgi, veselīgi" trešajā nodarbībā dalībniekus informēja pasniedzējas Alise Jēkabsone, Inta Pērkone un Gundega Zeme. Prezentācija pielikumā.

 

 

Foto: Pixabay

Pielikums:
Download this file (ĒDIENKARTE.pdf)ĒDIENKARTE.pdf

vegetables
Ikdienas pārtikas izvēlei ir neatsverama nozīme veselības saglabāšanā. Iepērkoties mēs nereti to aizmirstam, izvēloties produktu grupas, kuras nodara lielāku ļaunumu, nekā labumu – pusfabrikātus, našķus, ātrās uzkodas, produktus ar zemu uzturvērtību. Tāpēc projekta "SEMPRE Accelerators" apmācību "Lēti, garšīgi, veselīgi" otrās nodarbības 19.11.2019. prezentācijas (pielikumā) tēma bija "Alternatīva neveselīgiem produktiem un un dažādas receptes". Autores: Gundega Zeme un Alise Jēkabsone.

 

Foto: Pixabay

celer

 

“Cilvēks nevar labi padomāt, mīlēt vai gulēt, ja nav pilnvērtīgi paēdis.”
/angļu rakstniece Virdžīnija Vulfa/

Platiem soļiem jau atsteidzies oktobris. Ir pienācis laiks kaut ko jaunu iemācīties. Kāpēc lai šis nebūtu īstais brīdis mainīt savus ēšanas paradumus? Tādēļ 2019.gad22.oktobrī Dunikas Jauniešu centrā uzsākām mikroprojekta “Recepšu burtnīcas” apmācību ciklu ar 1. nodarbību, kuras tēma bija “Veselīgs uzturs un tā gatavošana”. 

Lasīt tālāk ...

VK

Pasākumu atklāja "SEMPRE Accelerators" projekta Veicinātāju komandas (VK) dalībniece Ligita Freimane. Klātesošos uzrunāja arī VK dalībnieki: Mārtiņš Urdze un Karīna Krieviņa no Liepājas Diakonijas centra (LDC). M.Urdze pauda prieku piedalīties un redzēt apmācību norisi personīgi. Viņš atgādināja, ka atbildīgie par projekta notikumiem Rucavā būs: Maija Kāpostiņa, Videga Kāpostiņa un Uldis Sprūde. K. Krieviņa nedaudz raksturoja apmācību programmu, kas tika sastādīta, vadoties no Iepazīšanās seminārā, 10.09.2019., veidotajiem problēmu un risinājumu kokiem. Pirmās nodarbības tēma - Veselīgs uzturs

Lasīt tālāk ...

food

Tas, ko mēs ēdam, ietekmē to, kā jūtamies un kā izskatāmies. Uzturs ir ļoti nozīmīgs, lai mēs justos labi ne vien fiziski, bet arī garīgi. Lai nodrošinātu organismu ar visām nepieciešamajām uzturvielām, jāveido veselīga ēdienkarte, izmantojot uztura piramīdu.  

Par veselīgu uzturu - Gundegas Zemes prezentācija pielikumā, kasagatavot"SEMPRE Accelerators" apmācībām "Lēti, garšīgi, veselīgi". 

Foto: Pixabay

No 8.-10. oktobrim projekta “SEMPRE Accelerators” ietvaros Dānijas pilsētā Esbjergā Dienviddānijas Universitātes koledžā notika Veicinātāju seminārs un 2. starptautiskā partnertikšanās. No Liepājas Diakonijas centra seminārā piedalījās projekta koordinatore un veicinātāja Karīna Krieviņa. Seminārā universitātes pasniedzēja Anete Nīlsena (Anette Nielsen) iepazīstināja ar spēcināšanas un Action Learning (mācīšanās darbībā) prezentāciju.

Lasīt tālāk ...

2019.gada 12.septembrī tikās projekta "SEMPRE Accelerators" veicinātāju komanda: Mārtiņš Urdze, Karīna Krieviņa, Daiga Grenovska, Ligita Freimane, Videga Kāpostiņa, Maija Kāpostiņa, Uldis Sprūde - lai izvērtētu "Iepazīšanās semināru" (10.09.2019.), plānotu kursa "Veselīgi, garšīgi, lēti" apmācības un apskatītu citus svarīgus jautājumus. Tika izrunāts, kas seminārā bija vairāk pozitīvs, kas - mazāk. Semināra tēma atzīta kā laba, jo pievērsta uzmanība veselīgam uzturam un naudas ekonomēšanai. Pasākums bija izglītojošs. Cilvēki domāja līdzi, iesaistījās. Patika darbs grupās.

Lasīt tālāk ...

Aceler3

Klāt jau zeltainais rudens. Kļūst skumjāk. Lai mainītu noskaņojumu, jādomā, ar ko nodarboties. Meklējot iespējas nodarbēm, Rucavas kultūras namā 2019.gada 10.septembrī notika iepazīšanās seminārs, kurā sapulcējās Rucavas novada atbalsta grupiņas  cilvēkiem ar īpašām vajadzībā- “Cerību stariņš”, “Varavīksne” un “Vienmēr jaunas”. Seminārā piedalījās arī Mārtiņš Urdze un Karīna Krieviņa no Liepājas Diakonijas centra, Rucavas novada Sociālā dienesta darbinieces un interesenti no citiem novadiem, lai padalītos ar padomiem un idejām.

Lasīt tālāk ...

Accelerators iepazist kopbilde

 

2019. gada 10. septembrī Rucavas kultūras namā notika projekta "SEMPRE Accelerators for Service Co-Creation" paredzētais mikroprojekta "Recepšu burtnīca" darbības talākveicināšanas iepazīšanās seminārs. Kā paudsemināra dalībnieks, Grobiņas atbalsta grupas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām (cīv) iniciators Andris Leimants - Rucavas atbalsta grupai ir ļoti veiksmīgas idejas. Tās īstenotais "SEMPRE" mikroprojekts "Recepšu burtnīca" guva lielu atsaucību.  

Lasīt tālāk ...

Mikroprojekta "Recepšu burtnīca" apmācības "Lēti, garšīgi, veselīgi" notiks no 22.10.2019. līdz 27.03.2019., projekta "SEMPRE Accelerators" ietvaros. Pirmā nodarbība otrdien, 22.10.2019. plkst. 13.00-16.00 Dunikas Jauniešu centrā; tēma: "Veselīgs uzturs un tā gatavošana"; vadīs pasniedzējas: Gundega Zeme un Inta Pērkone. Apmācību programma pielikumā. 

 

Vid

2019.gada augustā pie projekta "SEMPRE Accelerators" mērķgrupas Rucavā viesojās šī projekta partneri no Vidzemes Augstskolas. Kā pastāstīja Augstskolas pārstāve Anna Broka, tikšanās noritēja sirsnīgā gaisotnē, radot patiesu kopības sajūtu un iespaidu, ka projektā iesaistītās Rucavas Sociālā dienesta darbinieces Daiga Grenovska, Ligita Freimane u.c. ne tikai pilda savus darba pienākumus, bet tā ir viņu sirdslieta. 

Lasīt tālāk ...