SA logo

Projekts "SEMPRE Accelerators for Service Co-Creation" (SEMPRE veicinātāji pakalpojumu līdzradīšanai) ir turpinājums projektam "SEMPRE" (sociālā spēcināšana lauku reģionos), ar INTERREG Baltijas jūras reģiona programmas atbalstu (sk. https://www.sempre-project.eu)

Projekta īstenošanas periods: 01.05.2019.-28.02.2021. Finansējums: 68 505 EUR. Svarīgākā informācija par projekta norisi - šajā sadaļā.

Projekta "SEMPRE Accelerators" apmācību "Lēti, garšīgi, veselīgi" kārtējā nodarbība notiks 2020. gada 21. februārī plkst. 13.00-16.00 Dunikas tautas nama Bērnu un jauniešu centrā. Tēma: Budžeta plānošana. Pasniedzējas: Inta Pērkone un Alise Jēkabsone. Apmācību programma TE>

 

edien

 

Nedēļas ēdienkartes plānošana ir paradums, kurš nudien palīdz taupīt gan laiku, gan naudu. Kā to darīt - "SEMPRE Accelerators" projekta apmācību "Lēti, garšīgi, veselīgi" trešajā nodarbībā dalībniekus informēja pasniedzējas Alise Jēkabsone, Inta Pērkone un Gundega Zeme. Prezentācija pielikumā.

mzIkdienas pārtikas izvēlei ir neatsverama nozīme veselības saglabāšanā. Iepērkoties mēs nereti to aizmirstam, izvēloties produktu grupas, kuras nodara lielāku ļaunumu, nekā labumu – pusfabrikātus, našķus, ātrās uzkodas, produktus ar zemu uzturvērtību. Tāpēc projekta "SEMPRE Accelerators" apmācību "Lēti, garšīgi, veselīgi" otrās nodarbības 19.11.2019. prezentācijas (pielikumā) tēma bija "Alternatīva neveselīgiem produktiem un dažādas receptes". Autores: Gundega Zeme un Alise Jēkabsone.

celer

 

“Cilvēks nevar labi padomāt, mīlēt vai gulēt, ja nav pilnvērtīgi paēdis.”
/angļu rakstniece Virdžīnija Vulfa/

Platiem soļiem jau atsteidzies oktobris. Ir pienācis laiks kaut ko jaunu iemācīties. Kāpēc lai šis nebūtu īstais brīdis mainīt savus ēšanas paradumus? Tādēļ 2019.gad22.oktobrī Dunikas Jauniešu centrā uzsākām mikroprojekta “Recepšu burtnīcas” apmācību ciklu ar 1. nodarbību, kuras tēma bija “Veselīgs uzturs un tā gatavošana”. 

Lasīt tālāk ...

Piramīda

 

Tas, ko mēs ēdam, ietekmē to, kā jūtamies un kā izskatāmies. Uzturs ir ļoti nozīmīgs, lai mēs justos labi ne vien fiziski, bet arī garīgi. Lai nodrošinātu organismu ar visām nepieciešamajām uzturvielām, jāveido veselīga ēdienkarte, izmantojot uztura piramīdu.  

Par veselīgu uzturu - Gundegas Zemes prezentācija pielikumā, kasagatavot"SEMPRE Accelerators" apmācībām "Lēti, garšīgi, veselīgi".

 

 

 Foto: Uztura speciālistu arh. 

 

VK

Pasākumu atklāja "SEMPRE Accelerators" projekta Veicinātāju komandas (VK) dalībniece Ligita Freimane. Klātesošos uzrunāja arī VK dalībnieki: Mārtiņš Urdze un Karīna Krieviņa no Liepājas Diakonijas centra (LDC). M.Urdze pauda prieku piedalīties un redzēt apmācību norisi personīgi. Viņš atgādināja, ka atbildīgie par projekta notikumiem Rucavā būs: Maija Kāpostiņa, Videga Kāpostiņa un Uldis Sprūde. K. Krieviņa nedaudz raksturoja apmācību programmu, kas tika sastādīta, vadoties no Iepazīšanās seminārā, 10.09.2019., veidotajiem problēmu un risinājumu kokiem. Pirmās nodarbības tēma - Veselīgs uzturs

Lasīt tālāk ...

No 8.-10. oktobrim projekta “SEMPRE Accelerators” ietvaros Dānijas pilsētā Esbjergā Dienviddānijas Universitātes koledžā notika Veicinātāju seminārs un 2. starptautiskā partnertikšanās. No Liepājas Diakonijas centra seminārā piedalījās projekta koordinatore un veicinātāja Karīna Krieviņa. Seminārā universitātes pasniedzēja Anete Nīlsena (Anette Nielsen) iepazīstināja ar spēcināšanas un Action Learning (mācīšanās darbībā) prezentāciju.

Lasīt tālāk ...

Aceler3

Klāt jau zeltainais rudens. Kļūst skumjāk. Lai mainītu noskaņojumu, jādomā, ar ko nodarboties. Meklējot iespējas nodarbēm, Rucavas kultūras namā 2019.gada 10.septembrī notika iepazīšanās seminārs, kurā sapulcējās Rucavas novada atbalsta grupiņas  cilvēkiem ar īpašām vajadzībā- “Cerību stariņš”, “Varavīksne” un “Vienmēr jaunas”. Seminārā piedalījās arī Mārtiņš Urdze un Karīna Krieviņa no Liepājas Diakonijas centra, Rucavas novada Sociālā dienesta darbinieces un interesenti no citiem novadiem, lai padalītos ar padomiem un idejām.

Lasīt tālāk ...

Mikroprojekta "Recepšu burtnīca" apmācības "Lēti, garšīgi, veselīgi" notiks no 22.10.2019. līdz 27.03.2019., projekta "SEMPRE Accelerators" ietvaros. Pirmā nodarbība otrdien, 22.10.2019. plkst. 13.00-16.00 Dunikas Jauniešu centrā; tēma: "Veselīgs uzturs un tā gatavošana"; vadīs pasniedzējas: Gundega Zeme un Inta Pērkone. Apmācību programma pielikumā. 

 

2019.gada 12.septembrī tikās projekta "SEMPRE Accelerators" veicinātāju komanda: Mārtiņš Urdze, Karīna Krieviņa, Daiga Grenovska, Ligita Freimane, Videga Kāpostiņa, Maija Kāpostiņa, Uldis Sprūde - lai izvērtētu "Iepazīšanās semināru" (10.09.2019.), plānotu kursa "Veselīgi, garšīgi, lēti" apmācības un apskatītu citus svarīgus jautājumus. Tika izrunāts, kas seminārā bija vairāk pozitīvs, kas - mazāk. Semināra tēma atzīta kā laba, jo pievērsta uzmanība veselīgam uzturam un naudas ekonomēšanai. Pasākums bija izglītojošs. Cilvēki domāja līdzi, iesaistījās. Patika darbs grupās.

Lasīt tālāk ...

Accelerators iepazist kopbilde

 

2019. gada 10. septembrī Rucavas kultūras namā notika projekta "SEMPRE Accelerators for Service Co-Creation" paredzētais mikroprojekta "Recepšu burtnīca" darbības talākveicināšanas iepazīšanās seminārs. Kā paudsemināra dalībnieks, Grobiņas atbalsta grupas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām (cīv) iniciators Andris Leimants - Rucavas atbalsta grupai ir ļoti veiksmīgas idejas. Tās īstenotais "SEMPRE" mikroprojekts "Recepšu burtnīca" guva lielu atsaucību.  

Lasīt tālāk ...

2019.gada 20.augustā Rucavas Sociālā dienesta telpās tikās projekta "SEMPRE Accelerators"   atbalsta grupu pārstāvju darba grupa: Mārtiņš Urdze un Karīna Krieviņa (LDC), Daiga Grenovska un Ligita Freimane (Rucavas Sociālais dienests), Videga Kāpostiņa, Maija Kāpostiņa un Uldis Sprūde.

Dienas kārtībā bija: iepazīstināt atbalsta grupu “Cerību stariņš” ar projekta darba plānu “Veselīgi, garšīgi, lēti”; dalībnieku idejas un ieteikumi Mikroprojekta “Recepšu burtnīca” darbības talākveicināšanas tikšanās  reizes un apmācību sagatavošanai; “Veselīgi, garšīgi, lēti” programmas sastādīšana un apmācību plānošana. 

Lasīt tālāk ...

Projekta "SEMPRE Accelerators for Service Co-Creation" ietvaros paredzēts organizēt mikroprojekta “Recepšu burtnīca” darbības talākveicināšanas iepazīšanās semināru, kurš notiks projekta laikā: 2019.gada 10.septembrī plkst. 12:30 Rucavas kultūras namā, Rucavas pag., Rucavas nov., Rucavā. Šīs cenu aptaujas mērķis ir noskaidrot piedāvājumu ar zemāko cenu vietējā sadarbības tīkla dalībnieku ēdināšanas pakalpojumu nodrošināšanai Mikroprojekta “Recepšu burtnīca” darbības talākveicināšanas iepazīšanās semināra laikā. Aptaujas anketa pielikumā.

Projekta "SEMPRE Accelerators for Service Co-Creation" ietvaros paredzēts organizēt mikroprojekta “Recepšu burtnīca” darbība talākveicināšanai darba grupas tikšanās, kuras notiks projekta laikā no 2019.gada septembra līdz 2021.gada februārim Rucavā, Liepājā, u.c. Šīs cenu aptaujas mērķis ir noskaidrot piedāvājumu ar zemāko cenu veicinātāju komandas dalībnieku (VK) ēdināšanas pakalpojumu (kafijas paužu) nodrošināšanai Mikroprojekta “Recepšu burtnīca” darbības talākveicināšanas darba grupas tikšanās reizēs.

Projekta "SEMPRE Accelerators" laikā paredzēts stiprināt Liepājas reģiona Rucavas atbalsta grupu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām esošo mikroprojektu “Recepšu burtnīca” un respektīvi veicināt tālākas patstāvīgas darbības attīstību, paplašināšanos un pieredzes nodošanu sociālo pakalpojumu sniedzējiem un saņēmējiem reģionālā, nacionālā un transnacionālā līmenī.

Šīs cenu aptaujas (pielikumā) mērķis ir līdz 2019. gada 31. maijam noskaidrot piedāvājumu ar zemāko cenu par mājas lapas administrēšanu projekta vajadzībām. 

Projekta nosaukums ir "SEMPRE Accelerators for Service Co-Creation" ("SEMPRE" veicinātāji pakalpojumu līdzradīšanai), saīsināti - "SEMPRE Accelerators" ("SEMPRE" veicinātāji).

 

Vispārīga informācija 

Projekts "SEMPRE veicinātāji pakalpojumu līdzradīšanai” ir turpinājums projektam "SEMPRE" (sociālā spēcināšana lauku reģionos), kas tika finansēts ar "INTERREG Baltijas jūras reģiona programmas" atbalstu (sk.https://www.sempre-project.eu)

Lasīt tālāk ...