sempre

No 21.11.2015. līdz 28.02.2019. Liepājas Diakonijas centrs  līdzdarbojās kā projekta partneris “Interreg Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas 2014.-2020. gadam” ietvaros notiekošajam projektam “Sociālā spēcināšana reģionos” (SEMPRE). Projekts tika īstenots Interreg programmas 1. prioritārajā virzienā “Inovācijas spējas” 3. apakšpunkts “netehnoloģiskās inovācijas”. Liepājas Diakonijas centra kopējās plānotās projekta izmaksas sastādīja EUR 116.350, ko 85% apmērā sedza Eiropas strukturālo un investīciju fonda finansējums. Projekta ietvaros tika izveidots sadarbības tīkls ar organizācijām Liepājas pilsētā un apkārtējos novados, kas ir ieinteresētas uzlabot pieaugušo cilvēku ar invaliditāti dzīves apstākļus. Sadarbībā ar Latvijas Universitāti tapa pētījums par to, kā dzīvo un strādā cilvēki ar invaliditāti trīs novados (Grobiņā, Priekulē, Rucavā) un Liepājā. Balstoties uz pētījumu, kopā ar cilvēkiem ar īpašām vajadzībām novados tika realizēi trīs mikroprojekti.

Sempre logo

Interreg Baltic Sea Region oficiālā mājas lapa internetā: www.interreg-baltic.eu   

Specin1

No kreisās puses: lektore Anete Nīlsena un Agata Babina

Tāpat kā pirmajā spēcināšanas programmas seminārā “Action Learning” lektori no Dānijas, kura runāja angļu valodā, tulkoja Liepājas Universitātes valodniecības doktorante, biedrības “Radi Vidi Pats” aktīviste Agata Babina. Viņa arī pati iesaistījās semināra procesā, daloties ar savu pieredzi.

Lasīt tālāk...

idej1

No 2019.gada 14.-16. februārim SEMPRE projekta ietvaros Liepājas Diakonijas centrs organizēja braucienu uz Lietuvu, kura mērķis bija pieredzes apmaiņa ar SEMPRE projekta Lietuvas partneriem un Polijas Diakoniju Klaipēdā, Jurbarkā un Garļavā. Piedalījās SEMPRE projekta darbinieki M. Urdze un K. Krieviņa, Dienas centra floristikas nodarbību vadītāja D. Grauduže un atbalsta grupas jauniešiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām vadītāja I. Ozola no Liepājas Diakonijas, Rucavas pašvaldības Sociālā dienesta darbinieces D. Grenovska un L.  Freimane, Priekuļu sociālā darbiniece I. Vīksna, SEMPRE projekta partnere H.  Mihailova no Vidzemes Augstskolas, mikroprojektu dalībnieki: “SEMPRE Liepa” S.  Krastiņa no Vidzemes, “Recepšu burtnīca” V. Kāpostiņa no Rucavas, “Tikšanās dārzs” A.  Leimants no Grobiņas.

Lasīt tālāk...

Nosegums1

2019.gada 1.februārī Liepājas Diakonijas centrs organizēja SEMPRE projekta noslēguma izvērtēšanas pasākumu (dienas kārtība TE>). Pārskatu par projekta gaitu, no 01.11.2016 līdz 28.02.2019., sniedza Mārtiņš Urdze (ziņojums pielikumā). Sekoja projekta vietējā sadarbības tīkla (VST) dalībnieku prezentācijas un atsauksmes, kurās dalījās Rucavas, Grobiņas (prezentācija pielikumā), Bārtas, Durbes atbalsta grupas un Atbalsta grupa ratiņniekiem. 

Lasīt tālāk...

Spēcināt sadarbību, cilvēku savstarpējās attiecības un sadraudzību, kopīgiem spēkiem aizstāvēt savas intereses, reizē arī mazināt atstumtību, īpaši pievēršoties cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, – šie nolūki izdevās, Liepājas Diakonijas centram kopā ar vairāku novadu pārstāvjiem četru gadu laikā iesaistoties kopīgā starptautiskā projektā "SEMPRE (Spēcināšana reģionos)". 

Lasīt tālāk...

Ruc 0

2018. gada 14. decembrī Rucavā notika atbalsta grupas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām “Cerību stariņš” mikroprojekta “Recepšu burtnīca” 1. burtnīcas (attēlā) svinīgā atklāšana. Pasākumā piedalījās gandrīz 40 cilvēku. Bija ieradušies arī jaundibināto Rucavas novada atbalsta grupu “Varavīksne” un “Mūžam jaunas” dalībnieki, pārstāvji no Liepājas Diakonijas centra (LDC), Grobiņas novada Sociālā dienesta un atbalsta grupas “Kopā būt”. 

Lasīt tālāk...

empr2

2018.gada 7.decembrī Liepājas Diakonijas centrs aicināja SEMPRE projekta vietējā sadarbības tīkla aktīvistus uz kārtējo tikšanos (dienas kārtība TE>). Pēc iepazīšanās, klātesošie, kuri piedalījās SEMPRE projekta noslēguma konferencē Rīgā 27.-28.11.2018., tikaicināti dalīties atsauksmēs. Tās bija ļoti pozitīvas. Konferences dalībnieki uzsvēra, ka viņus ļoti uzrunājušas prezentācijas. 

Lasīt tālāk...

Liepājas Diakonijas centrs aicina uz SEMPRE projekta vietējā sadarbības tīkla tikšanos, kas notiks piektdien, 7.decembrī, plkst.11.00, Krusta ev. lut. baznīcas mazajā zālē, Kr. Valdemāra ielā 7, Liepājā. Lūgums apstiprināt savu piedalīšanos e-pastā: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai telefoniski: 26805090 Karīna Krieviņa. Tikšanās dienas kārtība - pielikumā.

Pielikums:
Download this file (VST 07.12.2018..pdf)VST 07.12.2018..pdf

Beig2

27. -28. novembrī Rīgā Latvijas Universitātes Mazajā Aulā notika Interreg Baltijas jūras reģiona SEMPRE projekta starptautiskā noslēguma konference, kurā piedalījās SEMPRE projekti no iesaistītajām valstīm: Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Dānijas, Zviedrijas, Vācijas u.c. Konferences nosaukums bija “Padari spēcināšanu iespējamu! Mainīt domāšanu labākiem sociāliem pakalpojumiem!”

Lasīt tālāk...

27. un 28. novembrī Latvijas Universitātes Mazajā aulā notiks starptautiska projekta “Sociālā spēcināšana reģionos” (SEMPRE) noslēguma konference. Konferenci atklās Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietniece Jana Muižniece, Latvijas Universitātes rektors prof. Indriķis Muižnieks un projekta SEMPRE vadošā partnera Šlēsvigas-Holšteinas Diakonijas centra vadītājs Haiko Nass (Heiko Naß).

Lasīt tālāk...

specin s2018.gada 25. un 26. oktobrī Liepājas Diakonijas centrs SEMPRE projekta ietvaros rīkoja Spēcināšanas semināra kārtējās nodarbības.

Tās vadīja Mārtiņš Urdze un Karīna Krieviņa pēc Dānijas augstskolas pasniedzējas Gundijas Šrēteres Johansenas (Gundi Schrötter Johannsen) ieteikumiem. Semināra pirmās dienas uzsvars - uz atbalsta grupām cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Liepājas reģionā. 

Lasīt tālāk...

IMG 20180928 1313202018.gada 28.septembrī Liepājas Diakonijas centrs (LDC) Krusta ev. lut. baznīcas mazajā zālē rīkoja apaļā galda diskusiju par vides pieejamību Liepājā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Atsaucoties uz LDC atbalsta grupas iepriekš nosūtīto vēstuli (pielikumā) par problēmām, diskusijā piedalījās Liepājas pašvaldības deputāti, Sociālais dienests, Būvvaldes, Komunālās pārvaldes vadītāji u.c..

Lasīt tālāk...