Ratiņnieku tikšanās 2018.gada augustā

rt1

SEMPRE projekta ietvaros 2018.gada pašās augusta beigās Liepājas Diakonijas centra dārzā tikās cilvēki ar īpašām vajadzībām, kas pārvietojas ar ratiņkrēsliem un skūteriem.  Tikšanās  sākās  ar iepazīšanos un “Kā man iet?” apli, kurā dalībnieki īsi pastāstīja par sevi, dalījās ar noderīgu informāciju, piemēram, ka Papē jūrmala ir sakārtota tā, ka ir pieejama cilvēkiem ratiņkrēslos; pieejamas vietas koncertu apmeklējumiem ir Olimpiskajā centrā, Liepājas Lielajā Dzintarā, Arēnā Rīga u.c.

Tika pārrunātas arī problēmas, piemēram, cilvēkiem, kam patīk makšķerēt, Liepājā nav vietas, kur piekļūt ar ratiņkrēslu. Pašlaik Liepājas Diakonijas centrā nedarbojas pacēlājs. Varētu izveidot uzbrauktuvi no sētas puses vai no priekšas ar noņemamu uzbrauktuvi. Varbūt, ka var ar mašīnas pacēlāju no sētas puses, bet jautājums vai nav par augstu. Tika apspriesta jau ilgi gaidītā vides pieejamības tūre. Dalībnieki vienojās par to, ka fotografēs tās vietas, kas nav sakārtotas pilsētas centrā un Karostā. Tās tiks arī aprakstītas un ievadītas datorā, lai vēlāk nodotu attiecīgajiem speciālistiem, amatpersonām un žurnālistiem.

rt2

Tika runāts arī par tualešu pieejamību ne tikai cilvēkiem ratiņkrēslos, bet arī tiem, kas pārvietojas ar skūteri.
Dalībnieki pārrunāja dažādas ieceres un vienojās par nākamo tikšanās reizi, kas notiks 18. septembrī Liepājas Krusta baznīcas mazajā zālē, kurā tiks pieaicināti pārstāvji no Liepājas pilsētas domes, komunālās pārvaldes un sociālā dienesta.

Ziņa un foto: K. Krieviņa.


Sākot ar 21.11.2015. Liepājas Diakonijas centrs ir uzsācis līdzdarboties kā projekta partneris “Interreg Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas 2014.-2020. gadam” ietvaros notiekošajam projektam “Sociālā spēcināšana reģionos” (SEMPRE). Projekts tiek īstenots Interreg programmas 1. prioritārajā virzienā “Inovācijas spējas” 3. apakšpunkts “netehnoloģiskās inovācijas”.

logotipi1


Publicēja: biedrība “Kristīga Atbalsta Apvienība”.