27. -28. novembrī Rīgā Latvijas Universitātes Mazajā Aulā notika Interreg Baltijas jūras reģiona SEMPRE projekta starptautiskā noslēguma konference, kurā piedalījās SEMPRE projekti no iesaistītajām valstīm: Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Dānijas, Zviedrijas, Vācijas u.c. Konferences nosaukums bija “Padari spēcināšanu iespējamu! Mainīt domāšanu labākiem sociāliem pakalpojumiem!”
Dienu pirms konferences iepazīšanās pasākumā tikās mikroprojektu dalībnieki. Konferenci atklāja Labklājības Ministrijas Valsts sekretāre Jana Muižniece, Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks un Šlēsvigas-Holšteinas Diakonijas darba vadītājs, SEMPRE projekta vadošais partneris Heiko Nass (Heiko Naß).
Konferencē tika skatītas tēmas: “Spēcināšana un lietotāju iesaistīšana – no: iegūt balsi līdz: izteikties”, “Spēcināšanas dažādās dimensijas SEMPRE projektā”, “Sociālo inovāciju loma SEMPRE projektā Eiropas teritoriālajā sadarbībā – tagad un nākošajā finansējuma periodā pēc 2020”, “Skatoties tālāk par Baltijas jūras reģionu: Kā sociālā franšīze darbojas Itālijā”, “Mācības no evolūcijas rezultātiem”.
Otrajā dienā bija grupu darbs par tēmu “Nākotnes darbnīcas: Kā Baltijas jūras reģiona sociālie pakalpojumi izskatīsies 2030?”, kur dalībnieki diskutēja par barjeru pārvarēšanu lietotāju iesaistīšanā un dalījās 3 grupās, kur apsprieda: koncentrēšanos uz individuālo un grupas līmeni; koncentrēšanos uz organizāciju līmeni un koncentrēšanos uz sociālo līmeni. .
Pēc tam sekoja grupu darba prezentācijas par nākotnes darbnīcu rezultātiem un to ietekmi uz SEMPRE politikas ieteikumiem. tad notika paneļdiskusija “Kā sociālo pakalpojumu sniedzēji un politikas veidotāji var sekmēt un atvieglot lietotāju vadītās iniciatīvas (ierosmes)?” Eirodiakonijas padomes izpildvaras locekle un Valdesas CSD Diakonijas viceprezidente Viktorija Munseja (Victoria Munsey) runāja par spēcināšanas cilvēcisko dimensiju. Konferenci noslēdza īss apskats “Skatoties tālāk uz SEMPRE – kas gaida nākotnē?”
Interesanti bija skatīties “SEMPRE mikroprojektu filmas pasaules pirmizrāde”, ko mikroprojektu laikā dažādās partnervalstīs filmēja dāņu filmu operatore Brunhilde Saligera.
Abās konferences dienās bija “Mikroprojektu tūres”, kur klātesošie Universitātes gaitenī varēja iepazīties ar mikroprojektu dalībnieku izstādi un prezentācijām, kas atspoguļoja paveiktos rezultātus. Mikroprojekti bija dažādi un tāpēc ļoti interesanti. Varēja uzdot jautājumus un sīkāk uzzināt par sev interesējošām tēmām. izstādi apmeklēja arī pārstāvji no Labklājības Ministrijas. No Liepājas Diakonijas centra (LDC) konferencē piedalījās SEMPRE projekta darbinieki M.Urdze un K. Krieviņa, kas reizē bija arī tulki Grobiņas un Rucavas atbalsta grupu “Kopā būt” un “Cerību stariņš” mikroprojektu dalībniekiem Andrim Leimantam un Videgai Kāpostiņai. No Liepājas rajona šoreiz tika prezentēti 2 mikroprojekti – “Tikšanās dārzs” un “Recepšu burtnīca”. Projekta SEMPRE mikroprojektu bukletā ir ievietots arī trešais LDC mikroprojekts “Asistentu apmācības”, kas pašreiz veiksmīgi norisinās Durbē atbalsta biedrības cilvēkiem ar īpašām vajadzībām “Roku rokā RR”. A. Leimants un V. Kāpostiņa atzina, ka tā bija lieliska iespēja mācīties prezentēt galarezultātu un redzēt arī citu valstu piemērus, kas rosināja jaunām idejām.A. Leimants negadījumā zaudēja kreiso roku, bet tas viņu netraucē vadīt savu saimniecību, kur interesenti un viesi var apskatīt viņa darinātos izstrādājumus no koka. Tos var redzēt arī apmeklējot viņa mājas lapu Facebook: Purviči.
Mikroprojektu dalībnieku iepazīšanās pasākums.
SEMPRE projekta koordinatore Dorisa Šēra (Doris Sheer).
Mikroprojektu galarezultātu izstādē-prezentācijā tika prezentēts Grobiņas mikroprojekts “Tikšanās dārzs” un Rucavas mikroprojekts “Recepšu burtnīca”.
Nākotnes darbnīcas. Darba grupu galarezultāti: Organizatoriskais līmenis.
Darba grupu galarezultāti: Sociālie pakalpojumi nākotnē.
Darba grupu galarezultāti: Politiskais un sabiedrības līmenis.
1.attēlā – Liepājas Diakonijas centra SEMPRE projekta pārstāvji: no kreisās: mikroprojektu dalībnieki A. Leimants un V. Kāpostiņa, koordinatore K. Krieviņa, administratore A. Saldovere, projekta vadītājs M. Urdze.
Sākot ar 21.11.2015. Liepājas Diakonijas centrs ir uzsācis līdzdarboties kā projekta partneris “Interreg Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas 2014.-2020. gadam” ietvaros notiekošajam projektam “Sociālā spēcināšana reģionos” (SEMPRE). Projekts tiek īstenots Interreg programmas 1. prioritārajā virzienā “Inovācijas spējas” 3. apakšpunkts “netehnoloģiskās inovācijas”.
Publicēja: biedrība “Kristīga Atbalsta Apvienība”.