Tikšanās par dzīvojamās mājas izveidi CĪV 29.07.2020.

2020. gada 29. jūlijā LDC notika kārtējā tikšanās par dzīvojamās mājas izveidi cilvēkiem ar īpašām vajadzībām (CĪV). Tika pārrunāts, kā būtu labāk šo ideju realizēt. Viens no priekšlikumiem bija – rekonstruēt kādu no pamesto fabriku ēkām, piemērojot to CĪV nepieciešamajiem apstākļiem. Bet varbūt celt no jauna. Jāskatās, kā iecere virzīsies, cik lielu finansējumu izdosies iegūt. 

 

Tā nebūs gluži sociālās mājas veida mītne, bet paredzēta cilvēkiem ar līdzīgām problēmām un interesēm. Savstarpējas pašpalīdzības projekts. 

 

Tiek domāts arī par telpu plānojumu. Līdzās dzīvojamām istabām vajadzētu būt kopīgai atpūtas istabai, kur pavadīt laiku radošās nodarbēs, svinēt svētkus, uzņemt viesus. Ticīgiem cilvēkiem noteikti vēlama kapela. Lai piesaisītu līdzekļus, dažas istabas varētu izveidot kā naktsmītnes viesiem. 

 

Nākamā tikšanās par dzīvojamās mājas izveidi CĪV notiks 03.09.2020. Pagaidām vēl tikai tiek sniegi un izvērtēti priekšlikumi, idejas. Gaidīti visi interesenti.

 

Informēja Karīna Krieviņa

 

Tikšanās notiek LDC projekta “Mājas – cilvēkiem ar īpašām vajadzībām”, ar Vācu fonda “Aktion Mensch” atbalstu, ietvaros.

aktion mensch1