Top bagātīga sveču kolekcija

sveces1

 

Projekta dalībniekiem, kuri Diakonijas centrā apmeklē sveču izgatavošanas nodarbības, arī darba pilnas rokas. Šoreiz [25.06.2012.] top sveces, kuras tiks dekorētas ar dabas materiāliem. Lai dekorēšana būtu radoša, katrs izlies divas. 

  

 

sveces21

 

„Grūts šis darbs nav,” dalās Mārīte Dzintare, „pasniedzēja [Indra Grūdupa] vienmēr visu pastāsta un parāda.” 

Kamēr sveču masa karsējas, pasniedzēja aicina izvēlēties gan atbilstošas formas, gan ēteriskās eļļas – ja ir vēlme izliet smaržīgās. Piemēram, pie zili violetiem toņiem viņa iesaka lavandas smaržu. Kad daktis nostiprinātas, piestiprināti degļi, un masa jau izkususi, pasniedzēja jautā: „Kurš grib liet sveci pirmais?” Gribētāju netrūkst. 

Ingrīda Bluķe: „Ar sveču liešanu līdzīgi kā podnieka ceplī – nekad nevar zināt, kāds būs rezultāts.”

 

sveces4

 

Tikmēr visi draudzīgi viens otram palīdz – iesiet dakti, atgādinot pasniedzējas teikto u.c.

 

sveces2

Astra Šepska apmeklē nodarbības kopā ar dēlu Alekseju – cilvēku ar īpašām vajadzībām. Ārija Baikova stāsta, ka piedalījusies Diakonijas centra projektos jau iepriekš. Aptaujātie dalībnieki apstiprina, ka šāda kopēja darbošanās ir ļoti interesanta un noderīga. Pasniedzēja I. Grūdupa paskaidro, ka mācību process ir interesants, pateicoties iespējām šajās nodarbībās izmantot visdažādākos materiālus un izmēģināt visdažādākās tehnikas, ko nodrošina projekta pietiekamais finansējums. Darba gaitā tiek un tiks lietas gan sojas, gan želejas, gan vaska sveces, arī no bišu vaska, un atbilstoši dekorētas. Katrs dalībnieks var izveidot bagātīgu sveču kolekciju. Daļa no tām paredzētas Diakonijas centra vajadzībām, ne tikai pašiem autoriem. Projekta noslēgumā tiks veidota izstāde, kur tiks izstādītas arī šeit izgatavotās sveces. 

 

sveces51

 

Publicēts 2012. gada 27. jūnijā. 

 

attls1

 

Sākot ar 01. 01. 2012. Liepājas Diakonijas centrs ir uzsācis Eiropas Sociālā fonda projektu “Sociālās rehabilitācijas programmu izstrāde un ieviešana Liepājas Diakonijas centrā.” (Nr.1DP/1.4.1.2.4/11/APIA/NVA/138). Projekts tiek īstenots darbības programmas “Cilvēkresursi un nodarbinātība” papildinājuma 1.4.1.2.4. apakšaktivitātes „Sociālās rehabilitācijas un institūcijām alternatīvu sociālās aprūpes pakalpojumu attīstība reģionos” otrās kārtas ietvaros.