Zigrīda Ābele par Dienas centru un savu darbu attālināti

Zigr1

Par savu darbu LDC Dienas centrā attālināti, Covid-19 ierobežojumu laikā, – stāsta Dienas centra vadītāja Zigrīda Ābele. Strādājot neklātienē, viņa cilvēkiem ar īpašām vajadzībām (CĪV) organizēja LDC projektu norises un citus pasākumus kā līdz šim, koordinējot tos telefoniski. Pastāvīgi zvanīja interesenti un viņai jautāja, kad atsāksies nodarbības.

Tāpat Z. Ābele uzklausīja CĪV vajadzības – par tehniskajiem palīglīdzekļiem, par nepieciešamo atbalstu no drēbju kameras u.tml.

 

Attiecīgo informāciju viņa pāradre citām LDC atbildīgajām darbiniecēm – Anitai Rupeikai (tehniskie palīglīdzekļi) un Veltai Maļikai (drēbju kamera). 

 

Šobrīd Dienas centrā ir atsākušās projekta ‘Talantu darbnīca 2020’ visas nodarbības. Ievērojot distancēšanās prasības, tās notiek Krusta baznīcas mazajā zālē vai pie baznīcas, bet nodarbības ar mazāku dalībnieku skaitu – Diakonijas centrā. Z. Ābeles dzīvesbiedrs Agris dalībniekus sagaida, ielaiž, palīdz ar visu, kas nepieciešams, kad nodarbības beidzas – aizslēdz. Viņa dežūrē pie telefona regulāri un ir pateicīga Mārtiņam Urdzem, Karīnai Krieviņai un citiem LDC klātienes darbiniekiem par iespēju – strādāt attālināti, ko nu jau nomainīs ar darbu klātienē. Neklātiene Zigrīdas gadījumā ne vienmēr nozīmējusi – no mājām. Dienās, kad laikapstākļi bija labi, viņa sēdēja uz soliņa netālu no LDC, konsultējot mērķauditoriju u.tml. Arī projektu dalībnieki viens otru ļoti atbalsta. 2 metru distancēšanās vēl nav atcelta, jo saslimstība ar Covid-19 nav beigusies, bet katrs CĪV jau tā ir ar savām nopietnām veselības problēmām. 

 

Dienas centra vadītāja informē arī par to, ka pēc pārtraukuma notika ratiņnieku biedrības “Izicinājums liktenim” tikšanās LDC. 17. augustā viņi brauks uz Dubeņiem ciemos pie Andra Leimanta (Grobiņas CĪV atbalstītāja). Ir sarunāts transports, kur vietu skaits ierobežots. Kāds dosies ar savu mašīnu. Līdz Diakonijai visi nokļūs ar skūteriem. Izbraukšana no LDC būs ap plkst. 12.00, jo ratiņnieki nevar pagūt agri no rīta, tā kā sagatavošanās prasa vairāk pūļu. “Aizbrauksim, izvārīsim skābeņzupu, uzēdīsim raušus,” saka Zigrīda. Pasākums notiks no 13.00 līdz, vēlākais, 17.00. 

 

Z. Ābele atgādināja, ka ar augustu Diakonijā atkal sāks darboties Veselības istaba – konkrētu datumu pagaidām nenosaucot. Un vēl augustā turpināsies Apmācības guļošu tuvinieku mājaprūpē, par ko tiks paziņots arī vietnē www.kalpot.lv.

 

Foto: kalpot.lv arhīvs