Zinības ar pirmo klikšķi

ESFkliks1

 

Dažos vārdos par pirmajiem soļiem datora apguvē pastāsta projekta dalībnieces Laila Stepko un Egija Deihmane. Smaidot Laila saka, ka viņai ļoti patīk visas apmācības, kurās šeit piedalās. Pirms tam viņa apmeklējusi motivācijas nodarbības, ko pasniedza Madara Lapsa. Laila ir pārliecināta, ka gan padziļināta komunikācijas prasme ar cilvēkiem, gan datorzinības lieti noderēs. Egija laipni pievienojas, ka arī iepazīst datoru savām vajadzībām un atzīstas, ka sākumā nelielas bailes bijušas.

 

ESFkliks2

Ar Dzidru Beļāni iepriekš tikāmies leļļu šūšanas nodarbībās.

 

Vairāk par apmācību informē pasniedzēja Andra Jēkabsone: “Datorzinības šī projekta ietvaros tiek apgūtas no pašiem pamatiem, sākot ar pirmo klikšķi. Kāds jau to ir darījis, bet ne visi, tādēļ jābūt savstarpēji pacietīgiem. Dalībnieki ir dažādi, ar atšķirīgām prasībām un temperamentiem. Līdz šim esam veiksmīgi ar visu tikuši galā. Cilvēki ir mācīties griboši un atsaucīgi. Nodarbības tiek labi apmeklētas. Acīm redzot, daudziem patīk gan mācību vieta, gan process.

 

Mācīts tiek viss, vispirms – kā datoru ieslēgt un izslēgt. Ja kādam bail – cenšamies to novērst. Ar spēlēm un jokiem noņemam spriedzi. Mācību process tiek pasniegts tā, lai tas ir patīkams, lai sagādā prieku, kā arī – lai iegūtās zināšanas noder praktiski. Piemēram, tiek iepazīta interneta vide, kas dod iespēju ērti sazināties ar radiem un paziņām ārzemēs. Būtiska loma ir arī dokumentu apstrādei – iesniegumu u.c. sagatavošanai valsts iestādēm u.tml. Draudzīgā, radošā, atraktīvā gaisotnē viss tiek apgūts dabiski, viegli un salīdzinoši ātri, bez piespiestības sajūtas.

 

Paralēli zināšanu apguvei, kā arī derīgas informācijas iegūšanai internetā, daudz jautājumu pārrunājam savstarpēji. Pirmajā nodarbībā lielākā daļa parasti saka, ka no datora ir bail, otrajā – ka neko nesaprot, no trešās nodarbības sākas atraisīšanās, lai arī ne viss vēl tik labi sanāk – uz klaviatūras pēkšņi vairs nav atrodams kāds burts… Būtu savādi, ja uzreiz sanāktu. Iesācējiem tiek piedāvāta izvēle, kas viņiem būtu vispiemērotākais. Tāpēc bažām, ka varētu iestāties lūzuma brīdis – mācības apnikt, nav pamata, jo, radoši sadarbojoties, kļūst arvien interesantāk. Nodarbības notiek katru dienu divām grupām, pa desmit dalībniekiem katrā.”

 

Publicēts 30. 11. 2012.

 

attls1

 

Sākot ar 01. 01. 2012. Liepājas Diakonijas centrs ir uzsācis Eiropas Sociālā fonda projektu “Sociālās rehabilitācijas programmu izstrāde un ieviešana Liepājas Diakonijas centrā.” (Nr.1DP/1.4.1.2.4/11/APIA/NVA/138). Projekts tiek īstenots darbības programmas “Cilvēkresursi un nodarbinātība” papildinājuma 1.4.1.2.4. apakšaktivitātes „Sociālās rehabilitācijas un institūcijām alternatīvu sociālās aprūpes pakalpojumu attīstība reģionos” otrās kārtas ietvaros.