Sākas projekta “SEMPRE Accelerators” apmācības

VK

 

Pasākumu atklāja “SEMPRE Accelerators” projekta Veicinātāju komandas (VK) dalībniece Ligita Freimane. Klātesošos uzrunāja arī VK dalībnieki: Mārtiņš Urdze un Karīna Krieviņa no Liepājas Diakonijas centra (LDC). M.Urdze pauda prieku piedalīties un redzēt apmācību norisi personīgi. Viņš atgādināja, ka atbildīgie par projekta notikumiem Rucavā būs: Maija Kāpostiņa, Videga Kāpostiņa un Uldis Sprūde. K. Krieviņa nedaudz raksturoja apmācību programmu, kas tika sastādīta, vadoties no Iepazīšanās seminārā, 10.09.2019., veidotajiem problēmu un risinājumu kokiem. Pirmās nodarbības tēma – Veselīgs uzturs

Dalībnieku sasveicināšanās daļu turpināja M. Kāpostiņa. Viņa uzsvēra, ka runa ir par ļoti tuvu, aktuālu jautājumu, un aicināja padomāt: mēs ēdam, lai dzīvotu vai dzīvojam, lai ēstu? 

Katrs iepazīstināja ar sevi un – ko no apmācībām sagaida. Galvenokārt, iegūt jaunas zināšanas, kā pareizi veidot ikdienas uzturu.

Nodarbības vadītājas Alise Jēkabsone un Gundega Zeme prezentēja veselīga uztura pamatus, uzsverot produktu dažādības nozīmi. Uzmanība tika pievērsta arī dienā nepieciešamajam šķidruma daudzumam. Augli vai dārzeni vajadzētu apēst katrā ēdienreizē. Pusei no otrā ēdiena porcijas vēlams būt dārzeņiem u.t.t. Nodarbības teorētiskās daļas beigās pasniedzējas piedāvāja spēli, kur katrs izvilka kartīti ar kāda produkta attēlu un raksturoja tā lietojumu ikdienā. 

Sekoja pusdienas. Apmācību tēmai atbilstošus veselīga ēdiena paraugdemonstrējumus sniedza pavāres, Intas Pērkones vadībā. Ēdiens cepts tikai cepeškrāsnī, papildināts bagātīgām dārzeņu piedevām un veselīgu bezpiedevu jogurta mērci ar zaļumiem. Saldajā – cepts ābols ar cukuru un auzu pārslām, pasniegts ar plombīra saldējumu. 

Noslēgumā dalībnieki izteica sirsnīgas atsauksmes par pasākumu: par jauniegūtajām zināšanām, apstiprinājumu – līdzšinējām, interesanto sniegumu, garšīgajām pusdienām, viesmīlīgo uzņemšanu un iespēju piedalīties projektā.

Pasniedzējaatzina, ka ar apmācību grupu viegli strādāt, jo cilvēki ļoti atsaucīgi un ieinteresēti. 

Pasākums notika Dunikas tautas nama Bērnu un jauniešu centrā. Nodarbībās piedalījās Rucavas novada atbalsta grupiņas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām: “Cerību stariņš”, “Varavīksne” un “Vienmēr jaunas”.

Vēl par pasākumu lasiet Maijas Kāpostiņas publikācijā te>

 

Foto – V. Kāpostiņa

Veselīga uztura prezentācija TE> 


 

__________________________________________________________________________________

 SA logo

Sākot ar 01.05.2019. biedrība “Liepājas Diakonijas centrs” īsteno INTERREG V-B Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas Eiropas Strukturālo un investīciju fondu mērķa „Eiropas teritoriālā sadarbība” 2014.—2020. gada periodā projektu “SEMPRE Accelerators for Service Co-Creation (SEMPRE Accelerators)”.

 

Interreg logo