Par Baznīcu nakts un Atvērto baznīcu dienas pasākumiem Krusta baznīcā 27.05.2023.

Arī šogad Liepājas Krusta ev. lut. draudze piedalījās “Baznīcu nakts un Atvērto baznīcu dienas” pasākumā, kas notika 27. maijā.

Krusta baznīca bija atvērta jau no plkst. 10.00 rītā. “Domino” tirdziņa aktivitāšu “Dzīvotprieks darbībā” laikā, plkst. 11.00–17.00, interesenti varēja iegādāties cilvēku ar īpašām vajadzībām darinātos rokdarbus.

Tirdziņa dalībniece, pērļotāja Annika pastāstīja, ka gājis labi. Piedalījās vecāka gadagājuma sievietes ar dažādiem rokdarbiem. Apmeklētāji ļoti interesējās par skaistām svecēm, tās tika diezgan pirktas. Interesējās arī par rotām: ”Iet garām, ierauga, jautā. Citi pienāk un par tām priecājas, citi nopērk”. Viņa sacīja, ka noskaņojums bijis labs, neskatoties uz pavēso dienu.

Notika arī divas meistarklases. No plkst. 14.00-16.00 varēja izgatavot somiņas šokolādēm. Skaistus iepakojumus – ja jādāvina šokolādi.

Otrajā meistarklasē, kas notika plkst. 16.00, tika izgatavotas košas apsveikumu kartiņas. Meistardarbnīcā piedalījās ne tikai Diakonijas centra pastāvīgie aktīvisti, bet arī pasākuma apmeklētāji.

Meistarklašu dalībniece Ināra Ozola dalījās, ka viņu un citus priecējusi “Domino” tirdziņa dažādība, krāsainie tamborējumi, sveces, rotas un daudz kas cits.

Plkst. 13.00-14.00 klātesošie baudīja gardo “Aizjomiešu” zivju zupu, ko pagatavoja saimnieces no Jūrmalciema.

Diakonijas centra floristikas pasniedzēja Daiga Grauduže sacīja, ka prieks bija arī bērniem piedalīties braucienā ar gokartu.

Pēc svētbrīža, kas notika plkst. 18.00-18.30, apmeklētājus priecēja plaša mūzikas programma: Hernhūtiešu Brāļu draudžu dziedājumi; Dzīvotprieks mūzikā – korāļu kopdziedāšana; senā garīgā mūzika – čellista Nila Goiževska izpildījumā; Tēvreize, Latvijas himna, Mārtiņa Lutera baznīcas himna, Ukrainas himna; Vivere est cogitare – pārdomu ceļojums mūzikas skaņās.

Pateicamies visiem organizētājiem un dalībniekiem!

Liepājas Krusta ev. lut. draudze pasākumā piedalījās otro gadu. 2022. gada Baznīcu nakts notikumi Krusta baznīcā TE>


Baznīcu nakts ir sakrālās kultūras notikums, kurš ik gadu aicina apmeklētājus iepazīties ar kristīgo kultūrvēsturisko, arhitektūras un ticības mantojumu. Tas ir laiks, kad baznīcā ienākt citādi un iepazīt kultūras un garīgās vērtības. Pasākuma dienā baznīcas mēdz būt atvērtas līdz pusnaktij un pat ilgāk. Informācija: https://baznicunakts.lv/