Par Jēzus statujas ieceri Limbiķu kapos

Lieldienu laiks ir piemērots brīdis, lai padalītos ar priecīgām ziņām par Jēzus statujas ieceri Limbiķu kapos.

Īsi pirms savas nāves Mārtiņš Urdze izteica vēlēšanos, lai Limbiķu kapos uzstādītu statuju, kurā Jēzus ar atvērtām rokām aicina pie Sevis visus, kas ir bēdīgi un grūtsirdīgi, un Jēzus tos grib atvieglināt. Vēl 2021. gada pavasarī mākslinieks Ojārs Feldbergs piekrita radīt šo pieminekli. Tālāk viņš atrada piemērotu granīta laukakmeni un sākotnējo idejas skici pārnesa pilna izmēra māla metā, kurā redzams kā, spītējot smagumam, Jēzus nāk mums pretī ar vieglu soli un atvērtām rokām. Mets pašlaik tiek atliets ģipsī, un jau tuvākajā laikā Feldbergs sāks kalt statuju akmenī. Vasaras otrajā pusē tā tiks uzstādīta kapsētā.

Aicinām jūs uz īpašiem svētkiem Limbiķu kapos šī gada 26. augustā!

Sanāksim kopā pie jaunuzstādītās statujas, lai svinētu Jēzus solījumu dot atvieglinājumu visiem, kas ir nospiesti un bēdīgi. Būs krāšņa programma ar mūziku, svētbrīdi, uzrunām, priekšnesumiem un kopīgu pikniku. Šajā dienā Mārtiņa pēdējā vēlēšanās būs piepildījusies.

Detalizētu informāciju par svētku norisi ievietosim augusta sākumā vietnē https://martins.urdze.lv.

Bet kas sekos pēc svētkiem? Ceram, ka statuja kļūs par vietu, kur cilvēki piestās, lai ļautos klusumam un pārdomām. Ja jūsu ceļš kādreiz vedīs garām Grobiņai, Limbiķu kapsēta atrodas netālu no Rīgas – Liepājas šosejas. Kapsētas tukšajā smilšainā daļā, tur kur ir apbedīti “Iļģu” ļaudis, stāvēs Jēzus statuja, tai blakus būs soliņš uz kura piesēst un ļauties mieram.

Statujas izveide un uzstādīšana izmaksās aptuveni EUR 20.000. Pateicoties lielajai atsaucībai, varam droši teikt, ka nepieciešamo naudu savāksim. Papildus līdzekļi būs vajadzīgi pieminekļa vietas labiekārtošanai. Tāpēc būsim pateicīgi par jūsu ziedojumiem. Ja nauda paliks pāri, tā tiks nodota Liepājas Diakonijas centram, kas turpina atbalstīt “Iļģu” iemītniekus un citus cilvēkus, kas atrodas sabiedrības malā.

Ziedojumu konts Latvijā
Liepājas Diakonijas centrs
Reģ. Nr. 40008103059
A/S SWEDBANK
IBAN: LV02HABA0551041046695
BIC: HABALV22
Ar norādi: Ziedojums Mārtiņa Urdzes piemineklim

Ziedojumu konts Vācijā
Ev.-Luth. Kirchengemeinde Osternburg
Landessparkasse zu Oldenburg
IBAN: DE21280501000023405483
BIC: SLZODE22XXX
Überweisungszweck: Lettlandhilfe – Christusfigur – M. Urdze

Fotogrāfijas un detalizēts projekta apraksts atrodami mājaslapā https://martins.urdze.lv/jezus-statuja-limbiku-kapos/.

Gita, Tabita, Toms